Autor Wątek: Alleluja! Żyw już jest śmierci Zwyciężyciel  (Przeczytany 6609 razy)

tomas_wawa

  • Gość
Alleluja! Żyw już jest śmierci Zwyciężyciel
« dnia: 24-08-2007, 21:55:05 »
T i M: Chorał Opolski

1. Alleluja!* Żyw już jest śmierci Zwyciężyciel;* dziś z grobu swego powstaje,* Chrystus, nasz grzesznych Wybawiciel.* Wieczny nam żywot nastaje;* Niech więc brzmi dziś ziemia cała:* Bądź Zbawcy wieczna cześć, chwała!* Alleluja, alleluja, alleluja!

2. Alleluja!* Na krótko odpocząwszy sobie,* po ciężkim, bolesnym boju,* w swym cichym i spokojnym grobie,* w niezmąconym spokoju* z snu się przebudził ziemskiego,* wrócił do Ojca swojego.* Alleluja, alleluja, alleluja!

3. Alleluja!* Powstał w swym przechwalebnym Ciele,* wszystko wskroś przenikającym.* Z Nim wstała radość i wesele* na ziemi przemijające.* Gdy chciał, proch ten ziemski zrzucił* i znów do Ojca powrócił.* Alleluja, alleluja, alleluja!

4. Alleluja!* Najgłówniejsze dzieło wykonał,* całego świata zbawienie;* Niedowiarkom ich moc odebrał,* a błędom dał oświecenie.* Utwierdził Ewangelię,* głosić ją kazał wszem ludom.* Alleluja, alleluja, alleluja!

5. Alleluja!* Na silnej skale już spoczywa* Chrystus wiary ustawa,* gdy chrześcijan się dzień zaćmiewa,* nowe im światło nastawa.* Do nieba Jezus wiedzie ich* w nagrodę mąk i trudów swych.* Alleluja, alleluja, alleluja!
6.   Alleluja!* Już Jezus Chrystus zmartwychpowstał,* chrześcijanie raduj się,* że ciało twoje znów ożyje,* Zwycięzca śmierci wskrzesi je;* Wprowadzi za trudy, znoje* do chwały w niebios podwoje.* Alleluja, alleluja, alleluja!

tomas_wawa

  • Gość
Odp: Alleluja! Żyw już jest śmierci Zwyciężyciel
« Odpowiedź #1 dnia: 08-02-2008, 00:32:59 »
Starsza, dłuższa wersja:
T: ks. L. Skowronek, Droga do nieba, 1924 r., pieśń nr 186.

1. Alleluja! * Żyw już jest śmierci Zwyciężyciel, * Dziś z grobu swego powstawa,* Chrystus, nas grzesznych Wybawiciel. * Wieczny nam żywot nastawa, * Niech więc brzmi dziś ziemia cała: * Bądź Zbawcy wieczna cześć, chwała!* Alleluja, Alleluja, Alleluja!

2. Alleluja! * Na krótko odpocząwszy Sobie,* Po ciężkim, bolesnym boju,* W Swym cichym i spokojnym grobie,* W niezmąconym spokoju * Z snu się przebudził ziemskiego,* Wrócił do Ojca Swojego.* Alleluja, Alleluja, Alleluja!

3. Alleluja!* Powstał w Swem przechwalebnym Ciele,* Wszystko wskroś przenikającem.* Z Nim wstała radość i wesele * Na ziemi przemijające.* Gdy chciał, proch ten ziemski zrzucił * I znów do Ojca powrócił.* Alleluja, Alleluja, Alleluja!

4. Alleluja!* Najgłówniejsze dzieło wykonał,* Całego świata zbawienie:* Niedowiarstwom ich moc odebrał, * A błędom dał oświecenie.* Utwierdził Ewangelją,* Głosić ją kazał wszym ludom.* Alleluja, Alleluja, Alleluja!

5. Alleluja!* Na silnej skale już spoczywa * Chrystusa wiary ustawa,* Gdy chrześcijan dzień się zaćmiewa,* Nowe im światło nastawa.* Do nieba Jezus wiedzie ich * W nagrodę mąk i trudów swych.* Alleluja, Alleluja, Alleluja!

6. Alleluja! * Już Jezus Chrystus zmartwych powstał,* Chrześcijanie wierni, cieszcie się,* Że ciała wiecznie nie zbutwieją,* Lecz kiedyś odżyją w chwale;* Tę pewną miejcie nadzieję, * Bo Zbawca z grobu zbudzi je.* Alleluja, Alleluja, Alleluja!

7. Alleluja! * W ślady więc Chrystusa wstępujcie, * Nauki Jego słuchajcie, * Niebo duszy krzyżem gotujcie, * Jezusa za przykład mając, * A żywot On wasz roznieci, * I nowy wam dzień zaświeci. * Alleluja, Alleluja, Alleluja!

8. Alleluja! * Gdy przyjdzie Pan w Swej wspaniałości, * A Anioł Jego was zwoła, * Z grobu człowiek wstanie z nicości, * Jasnością owian do koła, * Bo nastał już dzień radości, * Szczęścia bez końca w wieczności. * Alleluja, Alleluja, Alleluja!

9. Alleluja! * Bo trąbą Anioła zbudzeni, * W grobach na chwilę uśpieni, * Z śmierci uścisku się ocucą, * Padół boleści porzucą, * By w wiecznem szczęściu zbierali * Owoc, co tutaj zasiali. * Alleluja, Alleluja, Alleluja!

10. Alleluja! * Zwycięzca dziś zmartwychpowstały, * Do Swej prowadzi nas chwały; * Na nową niwę, tak wspaniałą, * Powiedzie trzodę Swą całą, * Gdzie szczęście, radość bez końca, * Na wieki wieków trwająca. * Alleluja, Alleluja, Alleluja!