Witaj Józefie królów ozdobo [nuty]

Zaczęty przez Tomek Torquemada, 16-05-2007, 22:26:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek Torquemada

Witaj Józefie, królów ozdobo, ze krwi Dawida pierwsza osobo.

Tyś Patryarchów Prymas i Książę, z Tobą się godność niebieska wiąże.

Ciebie Bóg Ojciec ojcem mniemanym obrał nad Synem Maryi danym;

Duch Święty zjawił różdżkę zieloną, w najświętszych ręku cudem krzewioną.

Dziś w niebie z Nimi Tobie wesele, że rósł w Twych ręku Bóg w ludzkiém ciele,

Jezus posłuszny na Twe rozkazy i w Twéj opiece Panna bez skazy.

Anielskie chóry Ci usługują, gdy tajemnice Boskie zwiastują:

Święci zaś w niebie, gdy wspominają Józefa imię, głowy skłaniają.

Szczęśliwy, komu Józef Patronem, za uprzejmego serca pokłonem.

W biedzie, kłopotach Jego opieka, w życiu, przy śmierci, broni człowieka.

O Ojcze Święty, cnót i lat pełny! Ja zestarzały w grzechach śmiertelny

Grzesznik do Ciebie ręce podnoszę, bądź mi Patronem serdecznie proszę.

Boski Piastunie, bądź mi Patronem, ciała i duszy méj Opiekunem,

Po Bogu szukam Twojej opieki, bym Boga wielbił w niebie na wieki.

knrdsk1

Piękną melodię tej pieśni śpiewa na płycie z serii "Muzyka Źródeł" - "Suwalskie i Podlasie" Franciszek Racis, ur. 1924 r. w Jasionowie, nagranie z 1987 r. w Kazimierzu.

Tomek Torquemada

Melodia rzeczywiście zadziwiająca

knrdsk1

#3
Śpiewnik Pelpliński

     Witaj Józefie, królów ozdobo, * Ze krwi Dawida pierwsza osobo; * Tyś Patryarchów Prymas i Książe, * Z tobą się godność niebieska wiąże.
     Ciebie Bóg Ojciec ojcem mniemanym * Obrał nad Synem Maryi danym; * Duch święty zjawił różdżkę zieloną * W najświętszych ręku cudem krzewioną.
     Dziś w niebie z Nimi Tobie wesele, * Że rósł w Twych ręku Bóg w ludzkiém ciele, * Jezus posłuszny na twe rozkazy * I w twéj opiece Panna bez zmazy.
     Anielskie chóry ci usługują, * Gdy tajemnice Boskie zwiastują; * Święci zaś w niebie, gdy wspominają * Józefa imię, głowy skłaniają.
     Szczęśliwy, komu Józef Patronem, * Za uprzejmego serca pokłonem, * W kłótniach, kłopotach jego opieka, * W życiu, przy śmierci broni człowieka.
     O Ojcze święty, cnót i lat pełny! * Ja zestarzały w grzechach śmiertelny * Zbrodzień do ciebie ręce podnoszę * Bądź mi Patronem, z serca cię proszę.
     Boski Piastunie, bądź mi Piastunem, * Ciała i duszy méj Opiekunem; * Po Bogu szukam twojéj opieki, * Bym Boga wielbił w niebie na wieki.
     Jezu mój, Jezu! dla Ojca Twego * Ratuj mą duszę, zbaw mnie grzesznego; * Nadziejo nieba w nas nieprzestanna, * Marya, Józef, Joachim, Anna!     Amen.

knrdsk1

#4

knrdsk1

Melodia wg jubileuszowego wydania Śpiewnika Siedleckiego (1928)


senacinimod