Anielski orszak niech twą duszę przyjmie [mp3] [nuty]

Zaczęty przez Tomek Torquemada, 17-05-2007, 18:07:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek Torquemada

Przybądźcie z nieba na głos naszych modlitw
Mieszkańcy chwały, wszyscy Święci Boży,
Z obłoków jasnych zejdźcie Aniołowie,
Z rzeszą zbawionych spieszcie na spotkanie.

   Anielski orszak niech twą duszę przyjmie,
   Uniesie z ziemi ku wyżynom nieba,
   A pieśń zbawionych niech ją zaprowadzi,
   Aż przed oblicze Boga Najwyższego.

Niech cię przygarnie Chrystus uwielbiony,
On wezwał ciebie do królestwa światła.
Niech na spotkanie w progach Ojca domu
Po ciebie wyjdzie litościwa Matka. Anielski...

Promienny Chryste, Boski Zbawicielu,
Jedyne świato, które nie zna zmierzchu,
Bądź dla tej duszy wiecznym odpocznieniem,
Pozwól oglądać chwały Twej majestat. Anielski...

Paladyn

#1
Byłem dziś na pogrzebie i słyszałem polski odpowiednik tej pieśni (In Paradisum). Chyba jej nie ma w tym wykazie.

knrdsk1

#2

imperatorin

Czy ktoś posiada linki tudzież wersje mp3(ale nie amatorsko nagrywaną) do pieśni pogrzebowych iw więcej tym lepiej głównie chodzin mi o "Mój stróży aniele" , "Popatrz jak prędko mija czas"

knrdsk1

Jest szansa że ukaże się WRESZCIE zapowiadana od conajmniej 4 lat kontynuacja rewelacyjnej płyty "Jest drabina do nieba"; jej II część ma zawierać właśnie pieśni pogrzebowe. Nie wiem czy będą tam pieśni których szukasz, ale na pewno będzie wiele pięknych pieśni śpiewanych "od zawsze" przez śpiewaków na wsi przy- i za zmarłych. Nb. gotowy jest już podobno materiał na cz. III "Drabiny" - dotyczącą pieśni o świętych!!! Zajmuje się tym jeden z najlepszych specjalistów od tych śpiewów - Remek M-H, z któym rozmawiałem 2 dni temu w Jarosławiu, obiecał zajrzeć także i na nasze forum o pieśniach :-). Remku, jeśli tu zaglądniesz, czekamy wszyscy na te płyty!!!

Damian

Przybądźcie z nieba na głos naszych modlitw,
mieszkańcy chwały wszyscy święci Boży;
Z obłoków jasnych zejdźcie aniołowie,
Z rzeszą zbawionych spieszcie na spotkanie.

Ref.
Anielski orszak niech twą duszę przyjmie,
Uniesie z ziemi ku wyżynom nieba,
A pieśń zbawionych niech ją zaprowadzi,
Aż przed oblicze Boga Najwyższego.

Niech cię przygarnie Chrystus uwielbiony,
On wezwał ciebie do królestwa światła.
Niech na spotkanie w progach Ojca domu
Po ciebie wyjdzie litościwa Matka.

Promienny Chryste, Boski Zbawicielu,
jedyne światło, które nie zna zmierzchu,
bądź dla tej duszy wiecznym odpocznieniem,
pozwól oglądać chwały Twej majestat.

http://chikenn.com/rozne/anielski_orszak.mp3

Maximilianus

#6
Nuty do pieśni (melodia 1.; za: tepramu.w.interia.pl):

Maximilianus

#7
Nuty do pieśni (melodia 2.; za: tepramu.w.interia.pl):

patryk20

hej mam pytanko czy ktoś z was może udostępnić mi  wersje mp 3 ]Anielski orszak niech twą duszę przyjmie [mp3]

knrdsk1

Tylko nie radze słuchać mp3 z linka zamieszczonego przez Damiana... niby melodia jest, ale ogólnie... ARMAGEDON!

Paladyn

Czy wiadomo, kto jest autorem słów i melodii do tej pieśni?

Bartek

Cytat: knrdsk1 w 21-08-2007, 13:31:50
Jest szansa że ukaże się WRESZCIE zapowiadana od conajmniej 4 lat kontynuacja rewelacyjnej płyty "Jest drabina do nieba"; jej II część ma zawierać właśnie pieśni pogrzebowe. Nie wiem czy będą tam pieśni których szukasz, ale na pewno będzie wiele pięknych pieśni śpiewanych "od zawsze" przez śpiewaków na wsi przy- i za zmarłych. Nb. gotowy jest już podobno materiał na cz. III "Drabiny" - dotyczącą pieśni o świętych!!! Zajmuje się tym jeden z najlepszych specjalistów od tych śpiewów - Remek M-H, z któym rozmawiałem 2 dni temu w Jarosławiu, obiecał zajrzeć także i na nasze forum o pieśniach :-). Remku, jeśli tu zaglądniesz, czekamy wszyscy na te płyty!!!

Czy coś już wiadomo?

Czy transkrypcje w "Wędrowcu" to do tej płyty? ;-)
http://katalog.czasopism.pl/index.php/W%C4%99drowiec_1_%283%29_2002

knrdsk1

Tak tak, do dziś śpiewamy (z wielką przyjemnością) tę zamieszczoną w tamtym "Wędrowcu" pieśń o duszach czyśćcowych "Ogromny głosie"


knrdsk1


Bartek

Nareszcie! Długo oczekiwana kolejna płyta In Crudo pt. "Jest drabina do nieba 2 - pieśni żałobne i za dusze zmarłych" ukaże się w tym miesiącu! :-)

Informacja za:
http://www.facebook.com/pages/In-Crudo/189240644455278

knrdsk1

Lubię to!!!
I z całego serca polecam - dla miłośnika pieśni i śpiewów tradycyjnych to lektura całkowicie obowiązkowa!!!

zolwikolew

Cytat: Paladyn w 02-03-2011, 13:51:32
Czy wiadomo, kto jest autorem słów i melodii do tej pieśni?


Dawno zadane pytanie, ale chciałbym potwierdzić swoje info na ten temat- opracowanie tekstu s. M. Imelda (Kosmala) fel., pierwsza mel.: Irena Pfeiffer, druga mel.: M(aria?) Dziewulska. Czy ktoś ma może inne dane?
Bardzo proszę mi nie "panować". Mariusz sum