Problem z linkami do www.piesninabozne.strefa.pl

Zaczęty przez DziadLeśny, 23-11-2007, 17:47:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

DziadLeśny

Na forum można znaleźć wiele odnośników do melodii, które znajdują się na stronie http://www.piesninabozne.strefa.pl/.  Problem w tym że ta strona nie dzieła ... 

Tomek Torquemada

Cytat: DziadLeśny w 23-11-2007, 17:47:50
Na forum można znaleźć wiele odnośników do melodii, które znajdują się na stronie http://www.piesninabozne.strefa.pl/.  Problem w tym że ta strona nie dzieła ... 

Rzeczywiście, wygląda na to, że strona zniknęła z internetu... Skontaktuję się z autorem strony, może da się z tym coś zrobić...

TomekBaranek

Z radością informuję, że strona wróciła do sieci!
Znajduje się obecnie pod adresem:
http://piesni-nabozne.tumnus.info/
Bardzo dziękuję Adminowi Forum, za udostępnienie miejsca na serwerze.
Pozdrawiam!
T.B.

knrdsk1

Tomku, pozostaje Ci jeszcze przekierować wszystkie linki zamieszczone na tej stronie przy pieśniach. Najłatwiej na STRONIE GŁÓWNEJ (bo szukając na którejś z podstron nie pokaże Ci wszystkiego, tylko trzeba z Głównej) wpisać w poszukiwarkę forumową "mp3" i wyrzuci Ci wszystkie linki które pozamieszczałeś. Trochę pracy z tym będzie, ale choćby z postu Dziada Leśnego widać, że Twoje mp3 bywają potrzebne! :)

Tomek Torquemada

Nie poprawiajcie tego ręcznie. Spróbuję w wolnej chwili (w ciągu paru dni) zaktualizować linki z poziomu bazy danych. Dam znać, czy mi się udało.

DziadLeśny

Wspaniała strona !
Mam jedna dwa pytania:
1. Czy będzie aktualizowana ?
2. Dlaczego śpiew pieśni nagranych w mp3 charakteryzuje się tak wolnym tempem ?

TomekBaranek

#6
Bardzo dziękuję za miłe słowa!
Odpowiadam na pytania.
1. Mam taki zamiar ale z realizacją bywa różnie.
Dla przykładu: od roku czeka chyba z 15 kolęd, mp3 nagrane, teksty przygotowane.
No i przez 12 miesięcy nie udało mi się ich umieścić na stronie. Po prostu brak czasu.
2. Pieśni są nagrane w wolnym tempie, ponieważ u mnie na wsi tak się śpiewa a ja nie umiem i nie chcę inaczej. Podoba mi się ten śpiew, który jest tak szeroki jak szerokie są nasze podkrakowskie pola, z których niekiedy widać nawet Tatry. Poza tym jest taka zależność, że wolne tempo jest 'ceną', którą ludzie na wsi 'płacą' za śpiew pełnym głosem. Obserwuję np. w krakowskich kościołach, że tam, gdzie organista śpiewa szybko, ludzie nie śpiewają tylko 'mruczą'. U nas na prowincji też dzieje się coś takiego, ale w dużo mniejszym zakresie.
Chyba Bartkowski w książce, którą polecałem w innym wątku pisał, że w śpiewie ludowym często znajdują odzwierciedlenie głosy natury, z którymi ludzie stykają się na co dzień. Kiedyś, podczas jakiejś górskiej wędrówki, gdy siedzieliśmy w schronisku po całym dniu marszu i rozmawialiśmy o różnych rzeczach, min. o naszych pasjach,  gdy ja opowiadałem o swojej i zanuciłem 'Kiedy ranne' tak, jak śpiewają u mnie w Niedźwiedziu,usłyszałem,jak mój rozmówca, pewien w ogóle nie znany mi gość, powiedział: 'tu słychać szum zbóż'.
Faktycznie, coś w tym może być. Jestem przekonany, że ludzie w jakiś nieświadomy sposób zawarli w tym śpiewie to, z czym stykali się na co dzień - odgłosy natury słyszane podczas pracy na roli. I w ten sposób faktycznie ludzie stają się przed Bogiem reprezentantami całego stworzenia, o czym pisał chyba św. Tomasz z Akwinu.
Pozdrawiam!
TB

Tomek Torquemada

Cytat: Tomek Torquemada w 29-11-2007, 09:52:23
Nie poprawiajcie tego ręcznie. Spróbuję w wolnej chwili (w ciągu paru dni) zaktualizować linki z poziomu bazy danych. Dam znać, czy mi się udało.

A jednak nie dałem rady. Niestety, trzeba poprawić ręcznie...

TomekBaranek

Zatem najszybciej jak będzie to możliwe naniosę poprawki.

Rorantysta

Poprawiłem właśnie mniej więcej połowę linków. Zostało jeszcze trochę ponad 40.

DziadLeśny

Tomek Baranek- z kogo harmonizacji korzystałeś ? Bo wydaja się proste a zarazem bardzo ciekawe i dobrze brzmiące.

TomekBaranek

Różnie.
Część pieśni sam zharmonizowałem.
Część pochodzi ze zbiorku: "Śpiewnik pieśni kościelnych - towarzyszenia organowe" autorstwa Witolda Zalewskiego - organisty z katedry na Wawelu. Kilka opracowań zaczerpnąłem ze "Śpiewnika Wawelskiego".
"Nowennę do Bożego Narodzenia" grałem w opracowaniu Jerzego Rosińskiego - organisty z katedry w Kielcach.
Pozdrawiam!
TB

Rorantysta

Poprawiłem właśnie ok. 10 linków do plików .mp3 - wydaje mi się, że to ostatnie. Jeśli ktoś jeszcze coś zauważy, proszę o sygnał.