Msza trydencka zakazana w Łodzi

Zaczęty przez Tomek Torquemada, 26-11-2007, 00:19:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hyacinthus z Rządkowic

Mówiąc precyzyjniej, kuria kierując się znanymi tu już wytycznymi KEP zażądała od proboszcza wyjaśnień oraz formalnej prośby z potwierdzeniem, że przy parafii ukonstytuowała się stabilna grupa wiernych zainteresowanych Mszą w rycie nadzwyczajnym. Istota problemu podnoszona przez wytyczne KEP i w ślad za tym przez kurię łódzką zasadza się na kwestii, że w Mszach tych uczestniczą wierni nie tylko ze wspomnianej parafii wobec których jurysdykcję sprawuje proboszcz, ale i całego miasta wraz z okolicą.

Jakkolwiek by tego nie interpretować z punktu widzenia Motu proprio, wymagane przez kurię dokumenty zostały już złożone, wszyscy zainteresowani czekają na odpowiedź. Ja jako pośrednio zainteresowany o tyle, że staram się grupie tej pomóc swą posługą, również.

Tomek Torquemada

Zebrałem do kupy znane sobie fakty z Forum Krzyż, Forum Frondy i Forum Śpiew Kościelny:
http://katolicy.net/news.php?readmore=51

Hyacinthus z Rządkowic

Sądzę, że wszystko zostało już powiedziane. Teraz pozostaje czekać. W takich sytuacjach zbyt emocjonalne komentarze mogłyby tylko szkodzić, choć doskonale rozumiem nastroje.

Paladyn

Msza św. powraca.

Msze Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w kościele św. Józefa w Łodzi mieszczącym się przy ul. Ogrodowej 22 począwszy od 27 stycznia 2008 r. będą celebrowane w każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 15:00 o czym wierni są informowani w ogłoszeniach parafialnych podawanych w tym kościele.

http://www.tradycjakatolicka.com/

marian7

Witam, jestem tu pierwszy raz, a zalogowałem się 7 min. temu. Co by niepowiedzieć, to jestem ciekaw, co pamiętam sam z tamtych czasów. Patrząc z pozycji muzyka, to msza miała bardziej uroczystą oprawę. A i organista miał więcej pracy. Niestety nie mogę wziąc udziału w mszy w kościele sw. Józefa bo niestety pracuję, jak w każdą niedzielę. Ale koledzy mi doniosą jak to będzie.
Pozdrawiam.

Hyacinthus z Rządkowic

Jedno co jest pewne to to, że grał będę osobiście, na zasadzie zamiany z Kolegą od Św. Józefa.