Spuśćcie nam na ziemskie niwy [nuty]

Zaczęty przez Tomek Torquemada, 16-05-2007, 19:34:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek Torquemada

Spuśćcie nam na ziemskie niwy Zbawcę z niebios, obłoki, Świat przez grzechy nieszczęśliwy wołał w nocy głębokiéj, Gdy wśród przeklęstwa od Boga czart panował, śmierć i trwoga, A ciężkie przewinienia zamkły bramy zbawienia.

Ale się Ojciec zlitował nad nędzną ludzi dolą, Syn się chętnie ofiarował, by spełnił wieczną wolą: Zaraz Gabryel zstępuje i Maryi to zwiastuje, I że z Ducha Świętego pocznie Syna Bożego.

Panna przeczysta w pokorze wyrokom się poddaje, Iszczą się wyroki Boże, Słowo Ciałem się staje: Ach, ciesz się, Adama plemię, Zbawiciel zejdzie na ziemię; Drżyj piekło, on twe mocy w wiecznéj pogrąży nocy.

Oto się już głos rozchodzi, wstańcie bracia uśpieni, Zbawienie nasze nadchodzi, noc się w jasny dzień mieni: Precz odtąd dzieła niecnoty, wylęgnione wśród ciemnoty, Niech każdy z nas w przyszłości zbroję wdzieje światłości.

Niech nas zdobi mierność stała w pokarmie i napoju, Nie hołdujmy chuciom ciała, żyjmy w zgodzie, w pokoju: Naśladować tego mamy, którego przyjścia czekamy, Ta jest powinność nasza, tak Apostół ogłasza.

Zbawco świata, szczerze chcemy pełnić te powinności; Złącz się z nami, niech będziemy Twémi dziećmi w szczerości: Wlej, o Jezu miłościwy, w duszę mą pokój prawdziwy, Posiądź i serce moje, wszak jestem dziecię Twoje. Amen.

Tomek Torquemada

#1
nuty wg X.M.M.Mioduszewskiego
(widoczne po zalogowaniu)

knrdsk1

Melodya 2-ga (pierwsza jak u X. MMMioduszewskiego, powyżej) wg: "Śpiewnik Kościelny Katolicki" Tomasza Flaszy