Nowy Rok - 1. I - W porannej tego dnia godzinie

Zaczęty przez tomas_wawa, 29-12-2007, 23:40:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomas_wawa

T: Zupełny śpiewnik i książka do nabożeństwa, 1898 r., pieśń nr 167.   
1. W porannej tego dnia godzinie, * Niech Tobie, Boże, chwała słynie. * Z Twej łaski nastał Rok Nowy, * A ja żyję, jestem zdrowy.

2. Żyję dziś jak nowo zrodzony, * Z Twej się cieszę, o Boże, obrony. * Niech Tobie wszelkie stworzenie * Winne daje dziękczynienie.

3. Temu, który nam tu dał bycie, * Należy całe nasze życie. * O, by czas i nasze siły * Jemu poświęcone były.

4. Niech więc każdy sił swych doświadcza, * I jaki mu Bóg cel przeznacza? * Co dla zbawienia wiecznego * Zarobił czasu przeszłego?

5. To z rannem mojem ocuceniem * Pierwszem codzień będzie pragnieniem: * Tobie się spodobać, Panie, * Przez praw Twoich zachowanie.

6. Ty, Ojcze, dodaj Swej pomocy, * Abym tak żył we dnie i w nocy; * Spraw Ty, co siły nie mogą, * Abym chodził cnoty drogą.

7. Tyś oczu mych przedmiotem, Panie! * W Tobie me serca zaufanie. * Gdy łaski Twej dostępuję, * Mam wszystko, co potrzebuję.

8. Pod obroną mocnego Boga * Żadna mnie nie ustraszy trwoga, * Ni nędza, ni utrapienie, * Ni życia nawet skończenie.

9. Tobie duszę z ciałem oddaję, * Niechaj się Twej obrony doznaję! * Użycz, Ojcze, sposobności, * Bym spełnił me powinności