Autor Wątek: Exsultate Deo  (Przeczytany 4146 razy)

Martinus

• Gość
Exsultate Deo
« dnia: 03-01-2008, 20:46:36 »
Witajcie wszyscy!

Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu; jeśli nie to proszę o przeniesienie tegoż tematu w inne miejsce.
Wiem, że korzystacie Państwo z dawnych śpiewników godnych polecenia, ale myślę, że mnie wspomożecie. Mam do Państwa pytanie: czy ktoś mógłby mi przesłać dokładny spis treści w/w śpiewnika, ponieważ chciałbym się dowiedzieć jakież w nim znajdują się pozycję.

Za wszelkie formy pomocy: serdeczne Bóg zapłać!

Rorantysta

• Główny Moderator
  • Przodownik pracy
Odp: Exsultate Deo
« Odpowiedź #1 dnia: 03-01-2008, 22:18:43 »
Mam bardzo archaiczne wydanie tego śpiewnika (1981). Nowsze wydania są znacznie rozbudowane. Jeśli nikt nie zgłosi się z nowszym mogę wskanować to co mam.

Hyacinthus z Rządkowic

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 03-01-2008, 22:55:10 »
Jest sporo pieśni tradycyjnych, jest wiele nowych do zaakceptowania, ale... jest też trochę "chłamu". Nie mniej pozycja warta polecenia, tyle że układ osobliwy, bo pieśni okresowe nie wedle roku liturgicznego, a wedle niby gradacji ważności rangi święta, a w rzeczywistości całkiem pod włos. Tak to jest jak ktoś się oderwie od układu ksiąg liturgicznych...

marian7

• Przodownik pracy
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: 24-01-2008, 21:29:56 »
Witam.
Pokazało się nowe wydanie, niestety oglądałem tylko w necie, w przyszłym tygodniu będę w księgarni, bo sam jestem ciekawy co nowego zamieścili i czym się różni od ostatniego wydania (raptem 3 lata).
Faktycznie jest troche sieczki, nikomu niepotrzebnej. Ale jak ma Pan proboszcza tradycjonalistę to radzę  pozostać przy Siedleckim.
Pozdrawiam.

Hyacinthus z Rządkowic

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 24-01-2008, 22:23:04 »
Najnowszy Siedlecki, o czym piszemy w innym miejscu, jest też do kitu. Pozostaje zatem poprzednie wydanie Siedleckiego, lub Śpiewnik liturgiczny TN KUL.