Exsultate Deo

Zaczęty przez Martinus, 03-01-2008, 19:46:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

Martinus

Witajcie wszyscy!

Nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu; jeśli nie to proszę o przeniesienie tegoż tematu w inne miejsce.
Wiem, że korzystacie Państwo z dawnych śpiewników godnych polecenia, ale myślę, że mnie wspomożecie. Mam do Państwa pytanie: czy ktoś mógłby mi przesłać dokładny spis treści w/w śpiewnika, ponieważ chciałbym się dowiedzieć jakież w nim znajdują się pozycję.

Za wszelkie formy pomocy: serdeczne Bóg zapłać!

Rorantysta

Mam bardzo archaiczne wydanie tego śpiewnika (1981). Nowsze wydania są znacznie rozbudowane. Jeśli nikt nie zgłosi się z nowszym mogę wskanować to co mam.

Hyacinthus z Rządkowic

Jest sporo pieśni tradycyjnych, jest wiele nowych do zaakceptowania, ale... jest też trochę "chłamu". Nie mniej pozycja warta polecenia, tyle że układ osobliwy, bo pieśni okresowe nie wedle roku liturgicznego, a wedle niby gradacji ważności rangi święta, a w rzeczywistości całkiem pod włos. Tak to jest jak ktoś się oderwie od układu ksiąg liturgicznych...

marian7

Witam.
Pokazało się nowe wydanie, niestety oglądałem tylko w necie, w przyszłym tygodniu będę w księgarni, bo sam jestem ciekawy co nowego zamieścili i czym się różni od ostatniego wydania (raptem 3 lata).
Faktycznie jest troche sieczki, nikomu niepotrzebnej. Ale jak ma Pan proboszcza tradycjonalistę to radzę  pozostać przy Siedleckim.
Pozdrawiam.

Hyacinthus z Rządkowic

Najnowszy Siedlecki, o czym piszemy w innym miejscu, jest też do kitu. Pozostaje zatem poprzednie wydanie Siedleckiego, lub Śpiewnik liturgiczny TN KUL.