Cóż to proszę za nowina [nuty]

Zaczęty przez tomas_wawa, 08-01-2008, 23:40:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomas_wawa

T: ks. J. Siedlecki, Śpiewniczek zawierający pieśni kościelne z melodyami, 1918 r.

1. Cóż to, proszę za nowina? * Narodził się Bóg-Dziecina! * Narodził się Bóg-Dziecina? * Niesłychanać to nowina! * Niewidomy Bóg-Dziecina? * Niesłychanać to nowina! * Narodził się Bóg-Dziecina, * Narodził się Bóg-Dziecina!

2. Chociaż Panem wiecznej chwały, * Rodzi się w stajence małej. * Niesłychanać to nowina: * Porodziła Panna Syna! * W niebie Mu śpiewają: "Święty", * A On drży między bydlęty. * Niesłychanać to nowina: * Na ziemi drży Bóg – Dziecina.

3. Stworzył niebo wraz z gwiazdami, * Słońce, księżyc z obłokami. * Niesłychanać to nowina: * Pan ubogi, Bóg-Dziecina! * Opuścił niebieskie trony, * A zstąpił w te ziemskie strony. * Niesłychanać to nowina: * Król jest nagi, Bóg-Dziecina.

4. Co to za dworzanie Twoi? * Wół z osłem przy Tobie stoi. * Niesłychanać to nowina: * Między bydłem Bóg-Dziecina! * Darzy ptaszki skrzydełkami, * Sam związany pieluszkami. * Niesłychanać to nowina: * Skrępowany, Bóg-Dziecina.

5. Leży w stajence ubogi * Cierpi zimno w czas tak srogi! * Niesłychanać to nowina! * Zły ma wywczas Bóg Dziecina! * Tulisz Go, Matko, piersiami
i obwijasz pieluszkami. * Niesłychanać to nowina: * Płacze rzewnie, Bóg-Dziecina.

6.   Dziwnyś, o mój miły Panie, * W stajni, w żłobie me kochanie! * Przez to Twoje uniżenie, * Odpuść nam też przewinienie. (2 razy)

tomas_wawa

Melodia według Kantyczek K. Miarki (1911 r.):