Idzie idzie Bóg prawdziwy [nuty]

Zaczęty przez Tomek Torquemada, 22-05-2007, 22:04:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomek Torquemada

1. Idzie, idzie Bóg prawdziwy, idzie Sędzia sprawiedliwy: stańmy wszyscy jednym kołem i uderzmy przed nim czołem.   
2. Idzie, idzie Bóg łaskawy, idzie Twórca wszego prawy: stańmy wszyscy jednym kołem i uderzmy przed nim czołem.
3. Idzie, idzie Król przemożny, idzie wielce Pan wielmożny: stańmy wszyscy jednym kołem i uderzmy przed nim czołem.   
4. Idzie, idzie Światłość wieczna, idzie ku nam Moc przedwieczna: stańmy wszyscy jednym kołem i uderzmy przed nim czołem.   
5. Idziesz, idziesz, miły Panie, a gdzie Twój Majestat stanie: stańmy wszyscy jednym kołem i uderzmy przed nim czołem.   

Tomek Torquemada

#1

bog65

Witam. Chcę prosić aby zmienić w refrenie słowo jednym na pięknym , zresztą tak jest w nutach jakie podajecie poniżej. Pozdrawiam

knrdsk1

Tekst i melodia wg jubileuszowego śpiewnika Siedleckiego (1928 r.)

1. Idzie, idzie, Bóg prawdziwy, - Idzie Sędzia sprawiedliwy: =  Stańmy wszyscy pięknem kołem - I uderzmy przed Nim czołem.   
2. Idzie, idzie Bóg łaskawy, - Idzie Twórca wszego prawy: =  Stańmy i t. d.
3. Idzie, idzie Król przemożny, - Idzie wielce Pan wielmożny: =  Stańmy i t. d.
4. Idzie, idzie Światłość wieczna, - Idzie ku nam Moc przedwieczna: =  Stańmy i t. d. 
5. Idziesz, idziesz, miły Panie, - A gdzie Majestat Twój stanie: =  Niechaj tam, stanąwszy kołem, - Na wiek wieków bijem czołem.

knrdsk1

Tekst i dwie melodie wg: "Śpiewnik Kościelny Katolicki" Tomasza Flaszy

Idzie, idzie Bóg prawdziwy, Idzie Sędzia sprawiedliwy, Stańmy wszyscy pięknem kołem I uderzmy przed Nim czołem.   
Idzie, idzie, Bóg łaskawy, idzie Twórca wszego prawy. Stańmy wszyscy i t. d.
Idzie, idzie, Król przemożny, idzie wielce Pan wielmożny. Stańmy wszyscy i t. d.
Idzie, idzie, Światłość wieczna, idzie ku nam moc przedwieczna. Stańmy wszyscy i t. d.
Idziesz, idziesz, miły Panie, a gdzie majestat Twój stanie. Stańmy wszyscy i t. d.

knrdsk1

Śpiewnik Pelpliński podaje tekst:

    Idzie, idzie Bóg prawdziwy, * Idzie Sędzia sprawiedliwy.
* Stańmy wszyscy piękném kołem * I uderzmy przed Nim czołem.   
     Idzie, idzie Bóg łaskawy, * Idzie Twórca wszego prawy.
* Stańmy wszyscy i t. d.
    Idzie, idzie Król przemożny, * Idzie wielce Pan wiel-
możny. * Stańmy wszyscy i t. d.
    Idzie, idzie światłość wieczna, * Idzie ku nam moc przed-
wieczna. Stańmy wszyscy i t. d.
     Idziesz, idziesz, miły Panie, * A gdzie Majestat Twój stanie, Niechaj tam stanąwszy kołem * Na wiek wieków bijem czołem.   Amen.

Natępnie melodia wg "Melodii do zbioru pieśni nabożnych katolickich dla użytku kościelnego" (Śpiewnika Pelplińskiego) - dla tego nru pieśni podaje: na Nótę 310

marian7

Śpiewnik Nachbara podaje, że można śpiewać tę pieśń na melodię "Jezusa słodkie wspomnienie" lub "O Gospodzie uwielbiona"