NUTY PIEŚNI LITURGICZNYCH

Zaczęty przez gosiapek, 17-02-2008, 11:07:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

gosiapek

WITAM wszystkich. proszę o zamieszczanie na forum pieśni liturgicznych(każdego okresu liturgicznego) Z NUTAMI I AKORDAMI!!!! które będą mi służyły w czasie mszy świętej.., Wrzucajcie wszystko co macie... Z góry dzięuję... (możecie też wysyłać na emaila gosiapek@amorki.pl ...)

Tomek Torquemada

Proszę zauważyć, że nasze forum zawiera dział "Śpiewnik kościelny", w którym oprócz tekstów można publikować załączniki z nutami i nagraniami.

Wszystkiego co mamy wrzucać nie będziemy :) bo tematyką naszego forum są pieśni TRADYCYJNE.

A po drugie - akordów też nie przewiduję, bo i po co? Gitarrrry w trakcie mszy? Brrrrrrr.... Skandal i zgroza.

Tomek Torquemada

Cytat: gosiapek w 21-02-2008, 15:37:20
grasz gościu w kościele\?
A cóż to za maniery? Od kiedy to młodzież tak zwraca się do starszych, obcych osób? Jeśli będzie Pani zwracać się do użytkowników tego forum w ten sposób - zabanuję Panią za brak kultury.

knrdsk1

Mloda Damo, proponuje przegladnac watek Początkujący organista - jakie harmonizacje? , byc moze tam znajdzie Pani pomocne dla siebie wskazowki.

gosiapek

może ktoś mi pomóc z tymi nutami?

knrdsk1

Szanowna Gosiapek@amorki.pl,
być może zauważyła Pani, że staramy się zamieszczać informacje o melodiach używanych do poszczególnych pieśni, a w miarę możliwości również nuty do nich. Nie sądzę jednak żeby możliwe bylo nauczenie Pani grania do Mszy św. za pośrednictwem naszej strony-forum. Wskazałem Pani wątek dot. gry początkującego organisty, jeśli to mało to ja więcej nie doradzę, jestem Kantorem i nie mam wielkiego pojęcia o grze na organach. Proponuję zwrócić się bezpośrednio do praktykującego organisty w Pani okolicy, być może nawet któryś z Organistów pojawiających się na Forum mieszka nieopodal i mógłby Pani pomóc, proponuję jednak od-wirtualnić poszukiwania i zacząć pobierać nauki zgodnie z najstarszą i najlepszą metodą Mistrz-Uczeń.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

gosiapek


pirat

Witam też jestem organistą samoukiem i rozumiem Twoje zakłopotanie z powodu braku nut i tekstów w najbliszym czasie postaram się przesłać Ci trochę nut i tekstów.Pozdrawiam ;)

dziubek

Cytat: Tomek Torquemada w 17-02-2008, 14:22:45
Proszę zauważyć, że nasze forum zawiera dział "Śpiewnik kościelny", w którym oprócz tekstów można publikować załączniki z nutami i nagraniami.

Wszystkiego co mamy wrzucać nie będziemy :) bo tematyką naszego forum są pieśni TRADYCYJNE.

A po drugie - akordów też nie przewiduję, bo i po co? Gitarrrry w trakcie mszy? Brrrrrrr.... Skandal i zgroza.
Akordy mogą służyć nie tylko dla grających na gitarach ale na organach czy keyboardach także. Dla mało wprawionych lepiej grać nuty i akord.