Autor Wątek: Panie, co mieszkasz na wysokim niebie (Msza wielkopostna)  (Przeczytany 3292 razy)

Jarek

  • Majster
  • ***
  • Wiadomości: 113
    • Zobacz profil
ŚPIEW NA WEJŚCIE

1. Panie, co mieszkasz na wysokim niebie, * do Ciebie wołam w każdej swej potrzebie, * Tyś mą ucieczką, w Tobie me ufanie, * O Jezu, Panie.

2. O Pośredniku wieczny i jedyny, * Z Bogiem godzący w grzech upadłe syny, * zmiłuj się, daj nam z Bogiem pojednanie, * O Jezu, Panie.


PRZYGOTOWANIE DARÓW

1. Woli Bożej się poddawaj, * w Bogu składaj ufność swą, * z naleganiem nie ustawaj, * aż odmieni dolę złą; * On cię w trwodze nie opuści, * utrapienia twoje zna * i nad możność nie dopuści, * by cię moc kusiła zła.

2. Lękaj się wszechmocy Boga, * nędznych wspieraj wśród ich bied, * gdy i ciebie spotka trwoga, * miłosierdzia doznasz wnet; * coś wycierpiał, coś miłował, * wszystko wynagrodzi Bóg. * On ochłodę ci zgotował * w niebie pośród wiernych sług.


KOMUNIA

1. Pójdę za Jezusem pełen świętych chęci, * Jego dobrodziejstwa mając na pamięci. * Pragnę odtąd zawsze żyć ku chwale Jego, * i wytrwale chodzić śladem Zbawcy mego.

2. Pójdę za Jezusem - przezeń jam zbawiony, * Od wszelkiego grzechu Jego krwią zwolniony. * Jego śmierć podniosła mnie z upadku mego, * więc uzdrowion pójdę śladem Zbawcy swego.

3. Pójdę za Jezusem, żadne mnie już trwogi * ani obietnice z tej nie zwrócą drogi, * w tym mnie utwierdź, Boże, sam przez Ducha Swego, * bym nie przestał chodzić śladem Zbawcy mego.


m.: ks. W. Kądziołka
Źródło: Droga do nieba. Katolicki modlitewnik i śpiewnik. Wyd. I, Opole 2001.
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.