Jezusa grobie (Podczas adoracji przy Grobie Pańskim)

Zaczęty przez tomas_wawa, 20-02-2008, 22:30:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomas_wawa

T: Zupełny śpiewnik i książka do nabożeństwa, 1898 r., pieśń nr 252.

1. Jezusa grobie, niech chwała tobie * Na wszystkie wieki słynie! * Co jest w świecie stworzonego, * Do grobu Jezusowego * Wzbudzam, niech go chwali wiecznie * Nabożnem pieniem statecznie.

2. Jezusa grobie... * Słońce, miesiąc, elementa, * Rok, godziny i momenta * Grób Jezusa niechaj chwalą, * Afekt do niego zapalają.

3. Jezusa grobie... * Co się na ziemi znajduje, * Co nad ziemię wylatuje, * Co w rzekach i morzu pływa, * Niech grobu Jezusa wzywa.

4. Jezusa grobie... * Ile trawek się rachuje, * Ile liścia się znajduje, * Tyle Jezusa miej grobie * Chwały ku swojej ozdobie.

5. Jezusa grobie... * Dusza, ciało, wszystkie siły, * Grób Jezusa ulubiły, * I co się we mnie znajduje, * Ten grób święty adoruje.

6. Jezusa grobie... * Wszystkie siły, także tchnienia, * Chwały grobu są pragnienia; * Ilekroć mój puls uderza, * Chwałą się grobu wymierza.

7. Jezusa grobie... * Choć się oczy zamykają, * Snu z potrzeby zażywają, * Do grobu Jezusa czują * I do niego wykrzykują.

8. Jezusa grobie... * Myśli, uczynki i mowy * Grób Jezusa chwalą nowy; * Gdziekolwiek ja się obrócę, * Grobowi Jezusa nucę.

9. Jezusa grobie... * Jeśli mnie chcesz sluchać, Panie, * Daj mi grób twój za kochanie, * Weźmij, co jest światowego, * Zostaw miłość grobu Twego.

10. Jezusa grobie... * Niech się i piekło natęży, * Mej miłości nie zwycięży; * Grób Jezusa adoruję, * I w tych słowach tryumfuję: * Jezusa grobie, niech chwała tobie * Na wszystkie wieki słynie.

knrdsk1

#1
Ten sam tekst znajduje się w Śpiewniku Pelplińskim.
Co ciekawe, pieśń ta oparta jest na tym samym tekście co Boże kocham Cię - zapraszam do porównania!