Chorały wszelakie > Materiały i źródła

Nowy chorał - Chorał "Droga do nieba"

(1/1)

Jarek:
Wydawnictwo Świętego Krzyża w Opolu (http://www.wydawnictwo.opole.pl) przygotowuje wydanie nowego Chorału "Droga do nieba" dostosowanego do zawartości książeczki Droga do nieba. Katolicki modlitewnik i śpiewnik. Wydanie II, Opole 2006.
Pierwszy tom tego chorału ukaże się w ciągu kilku najbliższych dni.
Decyzją Biskupa Gliwickiego nowe wydanie chorału ma trafić obligatoryjnie do każdej parafii w Diecezji Gliwickiej i zastąpić dotychczas używany w diecezji Chorał Opolski. Jego cena będzie wahać się w granicach 90-100 zł.
Całość chorału zaplanowana jest na trzy tomy. Pierwszy z nich będzie zawierał wszystkie śpiewy dotyczące Mszy świętej.
Obecnie trwają prace Międzydiecezjalnej Komisja ds. Liturgii, Duszpasterstwa Liturgicznego i Muzyki Kościelnej Diecezji Gliwickiej i Opolskiej nad opracowaniem II tomu tego chorału, który będzie zawierał śpiewy okresowe.

Jarek:
Chwilę przed Bożym Narodzeniem do wszystkich parafii diecezji opolskiej i gliwickiej trafił drugi tom chorału „Droga do nieba”. Zawiera on opracowania harmoniczne wszystkich śpiewów okresowych. W księgarniach księga ukaże się lada chwila - cena ok. 105 zł.
Aktualnie trwają prace redakcyjne nad trzecim i ostatnim tomem, który będzie zawierał m.in. śpiewy ku czci Serca Pana Jezusa, Matki Najświętszej i świętych. Tym samym wszystkie śpiewy znajdujące się w tzw. nowym wydaniu „Drogi do nieba” otrzymają opracowania harmoniczne. Cechą nowych opracowań są przede wszystkim obniżone tonacje pieśni, które ułatwią śpiewanie we wspólnocie.

Kefasz:
Co jest w środku?

jorgus:
Trzeci tom jest już dostępny, ja już z niego korzystam, gorąco polecam wszystkim!

bartex9:
Jakie są różnice w stosunku do starego Chorału Opolskiego? Mógłby ktoś wstawić przykładową pieśń (powiedzmy "Ogrodzie Oliwny")?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej