Z tysiąca Świętych wybrany [nuty]

Zaczęty przez knrdsk1, 25-05-2007, 13:32:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

knrdsk1

Z tysiąca Świętych wybrany,* Za straż mą z nieba posłany, * Żebyś mnie w śmiertelném ciele * Strzegł, nieśmiertelny Aniele, * Aniele!
Gdy z Anielskich milionów * Bóg mi dobierał Patronów; * Tyś jeden jest naznaczony * Do méj straży i obrony, * Aniele!
Więc ile Aniołów w niebie, * Ze wszystkich poważam ciebie; * Bo usługi mi gorące * Świadczysz jeden za tysiące, *Aniele!
Aniele święty Strażniku, * Do nieba mój przewodniku, * Duszy mojéj miłośniku, * Boski zawsze domowniku, * Aniele!
Gdy przy moim stoisz boku, * Zawsze Boga masz na oku; * Zabawkę masz ustawiczną, * Widzieć Boga twarz prześliczną, * Aniele!
Lecz patrząc na Boskie lice * nie spuszczaj ze mnie źrenice; * Stoisz przy mnie jak opoka, * Nie mrużąc na moment oka,* Aniele!
Noc nastąpi, a ty czujesz, * Śpię, ty mnie nie odstępujesz, * Jak trup leżę, a ty stoisz, * Serca mego rany goisz, * Aniele!
Od początku dnia do końca * Tyś jest pilny mój obrońca, * Znam, że kochasz mnie niezmiernie, * Gdy służysz duszy méj wiernie, * Aniele!
Tę glinę i bryłę błota * Strzeżesz jakby skarb był złota! * Albo jako perłę nieba; * Czegóż mnie więcéj potrzeba? * Aniele!
Choć jestem z raju wygnańcem, * Twym jest jednak wychowańcem; * Towarzysz tego wygnania * Tyś jest do mego skonania, *Aniele!
Moja po Bogu ucieczko! * Za błędną chodzisz owieczką, * Na krok mnie nie odstępujesz, * Anielskich prac nie żałujesz, * Aniele!
Niechże twa święta obecność * Wszelką odpędza bezecność, * Niechaj Anielska przytomność * Wszelką sprawi we mnie skromność, * Aniele!
Aniele Boga Zastępów! * Broń mnie od piekielnych sępów, * W cieniu twoich świętych skrzydeł * Uniknę szatańskich sideł, * Aniele!
Królu Święty Twych Aniołów, * Co nam strzedz każesz popiołów, * Zniżasz tak wojsko Michała, * Niech Ci wieczna będzie chwała,* Aniele! Amen.

knrdsk1

#1
Melodia wg "Melodii do zbioru pieśni nabożnych katolickich dla użytku kościelnego" (Śpiewnika Pelplińskiego)
Dopsiek "albo na Nótę 420" odnosi się do melodii pieśni "Matko niebieskiego Pana", melodia ta wg tego spiewnika znajduje się tu: http://spiewnik.katolicy.net/index.php/topic,213.msg5027.html#msg5027