Autor Wątek: Daj nam Chryste wspomożenie [nuty]  (Przeczytany 2984 razy)

marian7

• Przodownik pracy
    • Email
Daj nam Chryste wspomożenie [nuty]
« dnia: 19-03-2008, 18:23:04 »
Daj nam Chryste wspomożenie, * Daj boleści wysławienie, * Panny Maryi Matki Twej.
Która w on czas boleść miała, * Kiedy na Cię poglądała, * Na krzyżu zawieszonego.
Stała Matka Boleściwa, * Pod krzyżem bardzo smutliwa, * Na którym jej Syn wisiał.
Stojąc k'niemu wzniosła oczy, * Żądając z nieba pomocy, * Boga Ojca niebieskiego.
Mówiąc: mój Synu najmilszy, * Me smutne serce pocieszy, * Przemów słowo łagodliwe.
Słyszę iże z łotrem gadasz, * A na mnie nic nie pamiętasz, * Któram Ciebie porodziła.
Weźrzyj na moje ubóstwo, * Udręczenie i sieroctwo, Które mnie zewsząd nachodzi.
Potem do Syna wołała, * Narzekający wzdychała, * Żądający pocieszenia.
Przemów, przemów słowo do mnie, * Aże mnie boleść ominie, * Którą jestem napełniona.
Pan Jezus na krzyżu wisząc, * Na boleść Swej Matki pztrząc, * A sam też nie mniejszą cierpiąc;
Nie rzekł do Niej ani Panno, Bo temu czasu nie było, * Łagodnego rozmowienia.
Ale rzekł Jej jako srogo, * Nade wszystko przykre słowo: * Niewiasto, oto Syn Tobie.
Potem rzekł do Zwolennika, * Do swojego miłośnika: * Janie, oto Matka Twoja.
Na pół już wszystka umarła, * Zemdlawszy na ziemię padła, * Od smutku bardzo wielkiego.
Praez Twe Chryste umęczenie, * Daj nam grzechów odpuszczenie, * A potem duszne zbawienie,
                                                                                            Z Tobą wieczne królowanie.                 
                                                                                            Amen.

Melodja w Śpiewniku Krakowskim str. 443.
« Ostatnia zmiana: 23-03-2018, 10:25:54 wysłana przez knrdsk1 »

knrdsk1

• Główny Moderator
  • Przodownik pracy
    • SŚT
    • Email
Odp: Daj nam Chryste wspomożenie [nuty]
« Odpowiedź #1 dnia: 23-03-2018, 10:26:20 »
Nuty wg Mioduszewskiego: