drugie pytanie - Dobór części stałych do zmiennych

Zaczęty przez amersand, 10-04-2008, 22:43:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

amersand

Witam
Mam pytanie; jak korzystać z pdf-owego Graduale Romanum www.musicasacra.com/pdf/graduale1961.pdf , skoro są rozbieżności pomiędzy propriam z tego pliku, a chociażby tymi z Graduale Triplex.
Przykładowo: Na V tydzień okresu wielkanocnego, G.T. podaje na Introit Cantate Domino, a G.R. Victricem manum tuum.
To co podaje G.T. jest zgodne z indeksem wyszperanym z musicasacra przez Tomka Torquemadę. Ponieważ G.R. ma 1219 stron nie sposób znaleźć wszystkiego na piechotę, tym bardziej, że strony pdf nie zgadzają się ze stronami graduale. Może ma ktoś linka do pdf-owego Graduale Triplex?


I jeszcze jedno pytanie: jak dobrać części stałe do zmiennych. Wydawałoby się że to proste, a jednak pojawiają się schodki. Posiłkuję się konkretnym przykładem:
7.05. wypada wg GR wspomnienie Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. 2 propria: Protexisti me na okres zwykły i Sacerdotes Dei na T.P.
Jakie dobrać Kyrie? W Ordinarium Missae mam święta I II i III, klasy od I do V
W antiphonale powyższe święto jest oznaczone w tabeli jako xxii (co to znaczy?) i literą A (litery są od A do g) czy to jakaś wskazówka i jak ją interpretować?

Tomek Torquemada

Cytat: amersand w 10-04-2008, 22:43:55
Przykładowo: Na V tydzień okresu wielkanocnego, G.T. podaje na Introit Cantate Domino, a G.R. Victricem manum tuum.
Ależ skąd :-)

Graduale Romanum 1961 - Dominica IV Post Pascha - Intr. Cantate Dominum canticum novum - czyli to samo co w Graduale Triplex.

Pan zaś popatrzył na Feria V Post Pascha, czyli na proprium czwartkowe, w którym rzeczywiście introit to Victricem manum tuam.

Czyli wszystko się zgadza :-)

amersand

Cytat: Tomek Torquemada w 11-04-2008, 19:56:41
Cytat: amersand w 10-04-2008, 22:43:55
Przykładowo: Na V tydzień okresu wielkanocnego, G.T. podaje na Introit Cantate Domino, a G.R. Victricem manum tuum.
Ależ skąd :-)

Graduale Romanum 1961 - Dominica IV Post Pascha - Intr. Cantate Dominum canticum novum - czyli to samo co w Graduale Triplex.

Pan zaś popatrzył na Feria V Post Pascha, czyli na proprium czwartkowe, w którym rzeczywiście introit to Victricem manum tuam.

Czyli wszystko się zgadza :-)
Faktycznie; nie zauważyłem podziału na Ferię i  Dominicę. A w G.T. jest hebdomada.
Dziękuję