Dzień ten jest pełen wesela [nuty]

Zaczęty przez tomas_wawa, 20-04-2008, 18:58:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomas_wawa

T: Śpiewnik pelpliński

1. Dzień ten jest pełen wesela, * Gdy naszego Zbawiciela * Po śmierci żywym widzimy, * A z Nim wiecznie żyć będziemy.
2. On umarł, abyśmy żyli, * On zniósł, cośmy zasłużyli; * Lecz gdy życie za nas łożył, * Mocą Boską znowu ożył.
3. Dotrzymał więc, co obiecał, * Gdy Swym w wierze stać zalecał: * Ja wydan grzesznym zostanę, * Lecz zaś w trzech dniach zmartwychwstanę.
4. Ja żyję i wy żyć będziecie, * Żyć, na wieki nie umrzecie; * Te Jezusa przyrzeczenia * Spełnią się też bez wątpienia.
5. Dzięki Bogu! Ja w mym grobie * Krótko tylko spocznę sobie; * Potem zaś z niego powstanę, * Cząstkę z Jezusem dostanę.
6. Ze mną mych przyjaciół grono * Weźmie Pan na Swoje łono, * Tam się płacz i śmierć zakończy, * Bóg nas z sobą wiecznie złączy.
7. Ja się już śmierci nie boję, * Jam jest, Panie, dziecię Twoje, * Tyś mi ojcem litościwym, * Wzbudzisz mnie też z grobu żywym.
8. Niech tylko stały w mej wierze, * Niech Ci zawsze służę szczerze; * Wtenczas mogę bez lękania * Wspomnieć na dzień zmartwychwstania. Amen.

tomas_wawa

Zapis nutowy do pieśni według Melodii do zbioru pieśni nabożnych katolickich (tzw. Śpiewnika pelplińskiego):

tomas_wawa

Według adnotacji, zamieszczonej przy nutach powyżej, pieśń tę można śpiewać także na nutę 289, czyli pieśni Witaj, dniu święty żądany.