Żydzie żydzie Mesyasz się rodzi

Zaczęty przez tomas_wawa, 21-04-2008, 00:21:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomas_wawa

Okropny tekst >:(

T: K. Miarka, Kantyczki. Kolędy i pastorałki, 1911 r., kolęda 208.

Chłop. Żydzie! żydzie! Mesyasz się rodzi, * Więc Go tobie, więc go tobie powitać się godzi. * Żyd. A gdzie Go jest, a gdzie Go jest, rad bym wiedzieć tego, * Będziem witać, będziem kłaniać, jeśli co godnego. * Lai, lai, laj, jeśli co godnego.

Chłop. Żydzie! żydzie! w Betleem miasteczku, * Tam On leży, tam On leży w żłobie na sianeczku. * Żyd. Nie pleć głupi, czyś się upił, idź do dyabła, chłopie, * Pan tak wielki, Pan tak wielki, coby robił w szopie, * Lai, lai, laj, coby robił w szopie.

Chłop. Żydzie! żydzie! Króle Go wiitają, * Mirrę, złoto, mirrę, złoto i kadzidło dają. * Żyd. Wiem ja o tem, wiem ja o tem, u mnie w kramie byli, * Trochę mirry i kadzidła u mnie zakupili. * Lai, lai, laj, u mnie zakupili.

Chłop. Żydzie! żydzie! otóż jawnie widzisz, * A czemu się, a czemu się Mesyasza wstydzisz. * Żyd. Ja starego Pana Boga jak należy umiem, * Ale tego maleńkiego, jeszcze nie rozumiem. * Lai, lai, laj, jeszcze nie rozumiem.

Chłop. Żydzie! żydzie! wnet ja cię nauczę, * Jak cię z tyłu, jak cię z przodu tą pałką wymłócę >:( * Żyd. Aj waj gwałtu! aj waj gwałtu! albo to tutaj rozbój? * Co wyrabiasz, głupi chłopie, Pana Boga się bój, * Lai, lai laj, Pana Boga się bój.