Chorał do modlitewników śląskich.

Zaczęty przez Daniel, 30-04-2008, 18:53:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

Daniel

Szczęść Boże!
Proszę tych, którzy cokolwiek wiedzą na temat Chorału do modlitewników śląskich (tomy 1, 2, 3), tzn. gdzie mogę go kupić, lub posiadają i chcą sprzedać, o kontakt w tym poście, ewentualnie na adres e-mailowy: danielak301@o2.pl.
Z Panem Bogiem,
Daniel Siek.

Jarek

Cytat: Daniel w 30-04-2008, 18:53:28
Proszę tych, którzy cokolwiek wiedzą na temat Chorału do modlitewników śląskich (tomy 1, 2, 3)

Kupić będzie na pewno ciężko. Ale można pójść do biblioteki i skserować.
Np. w Bibliotece Śląskiej jest tego trochę:
http://opacwww.bs.katowice.pl/cgi-bin/wspd_cgi.sh/WService=wsbroker1/wo_opbib.p?IDCz=0&RODZAJ=1&Frm=NIE&ID=414148
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.

Zan

Daniel chodzi ci o Chorał Droga do Nieba ?. Słyszałem o nim wiele dobrych słów. Jam mam śpiewnik Droga do nieba

Zan

Nową "wersją" Chorału do Modlitewników Śląskich jest Chorał Śląski. Możesz kupić trochę drogo w Księgarni Św. Jacka lub trochę taniej bez harmonizacji tylko z samą prymką Śpiewnik Archidiecezji Katowickiej pod nazwą Śpiewnik Kościelny

Mat_168

Wątek trochę zapomniany ale natrafiłem przypadkiem.

Nie ma co porównywać tych wydań bo są to prawie że inne Chorały w każdym są bardzo spore różnice. Osobiście nie polecam tego nowego wydania ponieważ można nim jedynie pozamiatać przed tymi starymi ;)

Morgan13

Witam mam do sprzedania chorał do modlitewników Śląskich wszystkie trzy tomy wydanie z 1966 r. stan bardzo dobry gdyby jeszcze był ktoś zainteresowany to proszę pisać na pw.lub e-mail:tomaszdrew@aol.com
Mam też do sprzedania Opracowania Rączkowskiego " Wielbij duszo moja Pana Śpiewnik Kościelny" wydanie 1930r.