Poszukuję pieśni

Zaczęty przez Organarius, 17-05-2008, 10:19:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Organarius

Witam!

Czy ktoś z Państwa mógłby umieścić w śpiewniku teksty (i ewentualnie nuty) poniższych pieśni? Są to:
- Wodą Twoją świętą
- Daj nam miły pokój
- Śpiewajcie Panu (kiedyś ją słyszałem podczas Niedzieli Zmartwychwstania)
- Światłości wieczna

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Rorantysta

Daj nam miły pokój wpisałem tutaj
Sporo pieśni rozpoczyna się od słów "Śpiewajcie[śpiewajmy] Panu" - potrzebny byłby jeszcze jakiś dalszy fragment tekstu. Pozostałych nie znam.

Organarius

Rorantysta, dziękuję bardzo za pieśń! Niestety dalszego ciągu "Śpiewajcie Panu" nie pamiętam :/, jednak chyba była to pieśń stricte wielkanocna.
Może inni użytkownicy znają powyższe pozycje?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

knrdsk1

#3
Śpiew "Wodą Twoją świętą" podaje śpiewnik Siedleckiego (wyd. 1994 r., str.587.).
Cały tekst to:
Wodą Twoją świętą pokrop mnie o Panie * Z grzechów mych zupełnie oczyszczony będę, * Serce mi obmyjesz, z wszelkich win uwolnisz, * Dusza moja będzie od śniegu jaśniejsza."
m: ks. T. Bojasiński

Pieśń wielkanocna "Śpiewajcie Panu" to również zapewne pieśń z tegoż wydania Siedleckiego (str. 187, w dziale pieśni na Wielkanoc) t.: ks. S. Ziemiański SI,  m.: H. Glossner:

Śpiewajcie Panu nową pieśń, Śpiewem głoście Jego cześć, Bo Pan sprawił wielkie cuda pośród nas.
1. Niech pieśń rozlega w krąg za dzieła Jego rąk, * Za to, że Ojca mamy w niebie nad nami.
2. On Syna swego dał, bo ludzi zbawić chciał, * On niebo swe otworzył dla dzieci bożych.
Śpiewajcie...
3. Okazał swoją moc w paschalną świętą noc, * Uwielbił Syna swego zmartwychwstałego.
4. Z Nim razem wskrzesił nas, z serc zrzucił grzechu głaz. * W tych co Mu zaufali, miłość rozpalił.
Śpiewajcie...

Ostatnia poszukiwana pieśń znajduje się tutaj: http://spiewnik.katolicy.net/piesni_do_trojcy_przenajswietszej/swiatlosci_wieczna_iam_sol_recedit_igneus-t1992.0.html

Organarius

Oto mi chodziło!

Wielkie Bóg zapłać!

lukasdudkowski

Chciałbym się dowiedzieć jak nazywa się pieśń wykonywana podczas procesji na Boże Ciało przy pierwszym ołtarzu.Wiem ,że oznaczana jest jako "ołtarz I" i we fragmencie "...Bo posilony...".
Poprosił bym o tekst, a najlepiej nuty.

Ziomal

Bardzo proszę o tekst pieśni ,,Już opuściłeś tę łez dolinę''

marian7

Już jest w dziale "Pieśni za zmarłych" 8)

Organarius

Witam!

Czy ktoś z Państwa byłby tak uprzejmy, aby zamieścić w śpiewniku pieśni:
- Skoro tylko błysną zorze
- O, miłosierdzia
- Chwała Ci, Boże
- Niech was Bóg błogosławi
- Przez Twoją krew, o Chryste
- Szczęśliwy człowiek, co kocha innych
- Światłości wieczna, Jezu mój?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

tomas_wawa

#9
Pieśń "Chwała Ci, Boże" zamieszczona w Śpiewniku Liturgicznym KUL pod nr. 25, pasująca np. na uwielbienie po Komunii w okresie Bożego Narodzenia (znajduje się w dziale pieśni na uwielbienie) została zaczerpnięta z dawnej pieśni mszalnej "Nieogarniony całym światem Boże", gdzie stanowiła śpiew na Gloria: http://spiewnik.katolicy.net/piesni_mszalne/nieogarniony_msza-t1564.0.html
(Wkleiłem nutki w tamtym wątku).

Pieśń "Światłości wieczna, Jezu mój" autorstwa ks. Ziemiańskiego, także znajduje się w śpiewniku KUL (nr 260). Poniżej zamieszczam tekst:

1. Światłości wieczna, Jezu mój, * Ty z mrokiem grzechu toczysz bój. * W ciemności tonie cały świat, * W nim łatwo zgubić Boży ślad.
2. Rozjaśnić chciej niewiary noc, * Do walki z grzechem daj nam moc! * I prowadź nas, Twój nowy lud * W promienny zmartwychwstania cud.
3. Twe światło zapal, Jezu w nas, * Niech życie nasze sieje blask, * A gdy przekroczym nieba próg, * Bądź światłem naszym Ty, sam Bóg.

Pieśń "Przez Twoją Krew, o Chryste" to pieśń zamieszczona jako chrzcielna. Znajduje się w Śpiewniku Liturgicznym KUL pod nr. 483:

1. Przez Twoją Krew, o Chryste, * Przez strumień wody czystej * Dla Ojca jestem darem * Na wieki.
2. Mam cząstkę w Twoim Bóstwie * I radość w braci mnóstwie, * Boś łaskę na mnie wylał, * Jak rzekę.
3. Miłości Syna z Ojcem! * Ty wiedziesz mnie w głąb Trójcy, * Aż rysy moje zmienisz * W Chrystusa.
4. Zawołam: „Abba, Ojcze!” * I wołać nie zakończę * Po całej krzyknę ziemi: * Bóg z nami.
5. Pobiegnę głosić wokół, * Że Imię Twoje: Pokój; * Rozgłoszę Twoją wierność * Pieśniami.
6. Tyś Chrztem mnie włączył w Kościół * O Duchu, Boski Gościu, * Swą łaskę miłosiernie * Pomnażaj.

tomas_wawa

Pieśń "Niech was błogosławi Bóg" to właściwie nie pieśń, ale błogosławieństwo zebranych po pogrzebie (przy grobie zmarłego). Podaje je Śpiewnik Liturgiczny KUL pod nr. 498:

C: Niech was błogosławi Bóg, Ojciec wszelkiej pociechy, który stworzył człowieka i dał wierzącym nadzieję zmartwychwstania.
W: Amen.
C: Niech Bóg udzieli żyjącym przebaczenia grzechów, a wszystkim zmarłym światła i pokoju.
W: Amen.
C: Niech nam da szczęśliwe życie wieczne z Chrystusem, który prawdziwie zmartwychwstał.
W: Amen.
C: Niech was błogosławi wszechmogący Bóg: Ojciec i Syn i Duch Święty.
W: Amen.

marian7

Chwała Ci, Boże jest zamieszczona w pieśniach eucharystycznych,
Szczęśliwy człowiek w dziale pieśni nowotradycyjnych, ....

Organarius

Dziękuję za pomoc. Prosiłbym jeszcze o te dwie pierwsze pieśni, tj.  Skoro tylko błysną zorze oraz O, miłosierdzia.

Dziękuję i pozdrawiam.

tomas_wawa

Tych pieśni nie ma ani w Śpiewniku Liturgicznym KUL, ani w Siedleckim z 2006 r., ani tym bardziej w moich starych śpiewnikach (w nich znalazłem "Skoro tylko wstaję z rana", ale to pewnie nie to. Podejrzewam, że to jakieś nowotwory.

knrdsk1

#14
Pieśń "O, miłosierdzia" wg śpiewnika Siedleckiego, wyd. 1994, znajduje się tutaj:
http://spiewnik.katolicy.net/piesni_przygodne/o_milosierdzia_do_milosierdzia_bozego-t2420.0.html
Natomiast "Skoro tylko", wg tegoż śpiewnika, jest tutaj:
http://spiewnik.katolicy.net/piesni_nowotradycyjne_watpliwotradycyjne_i_watpliwe/skoro_tylko_blysna_zorze-t2421.0.html

Organarius

Witam!

Czy ktoś może mnie poratować tekstem pieśni takich jak:
- O święta Uczto, Uczto wspólnoty
- Panie i Boże, grzeszników chroń
- Jezu Chryste, Zmartwychwstanie i życie
- Najwyższemu Panu chwała (pieśń na Wielkanoc)
- Oto dzień, który Pan uczynił
- Oto dzień, w którym Pan nasz zmartwychwstał
- Szukajcie tego, co w górze
- Zmartwychwstał Zbawca nasz?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Organarius

Witam!

Czy ktoś może mnie poratować tekstem pieśni takich jak:
- O święta Uczto, Uczto wspólnoty
- Panie i Boże, grzeszników chroń
- Jezu Chryste, Zmartwychwstanie i życie
- Najwyższemu Panu chwała (pieśń na Wielkanoc)
- Oto dzień, który Pan uczynił
- Oto dzień, w którym Pan nasz zmartwychwstał
- Szukajcie tego, co w górze
- Zmartwychwstał Zbawca nasz?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Jantek_gall

Zacznę od końca:
Zmartwychwstał Zbawca Nasz

WESEL SIĘ LUDU STRAPIONY * Bo dziś został pocieszony * Zmartwychwstał Zbawca Nasz Pan * Syn Boży z nieba nam dan. * Ref.
Co tak srodze cierpiał za nas * Co na krzyżu umarł dla nas * Dziś zmartwychwstał uroczyście * Aby nam rządził wieczyście. * Ref.
I Ty Matko coś płakała, * Coś pod krzyżem Syna stała * Dziś wesel się razem z nami * Śpiewając wraz z Aniołami * Ref.
I wy trwożliwi Uczniowie * Zbliżcie się ku świętej Głowie * Weselcie się razem z nami * Śpiewając wraz z Aniołami * Ref.
Ref: Alleluja, alleluja, alleluja!

Jantek_gall

druga z poszukiwanych (ale to jest piosenka więc nie to forum)

Najwyższemu Bogu chwała

Ant. Najwyższemu Panu chwała, alleluja, alleluja.
1. Bądź uwielbiony, Panie,
za Twoje do nas przybycie.
Za Ciało, którym nas karmisz,
Za Kościół, którym jesteśmy!
Alleluja!


Ant. Najwyższemu Panu chwała, Alleluja, alleluja.
2. Dzięki składamy za wszechświat
nigdy nieogarniony,
za ziemię, nasze mieszkanie,
za światło, wodę i życie.
Alleluja!

Ant. Najwyższemu Panu chwała, alleluja, alleluja.
3. Bądź uwielbiony nasz Boże
za twórczą pracę człowieka,
za miłość, która nas łączy,
za piękno, dobro i prawdę.
Alleluja!

Ant. Najwyższemu Panu chwała, alleluja, alleluja.
4. Dzięki składamy, Panie,
za dzieło naszego zbawienia,
za to, że stałeś się Ciałem,
za Twoje życie, naukę i cuda.
Alleluja!

Ant. Najwyższemu Panu chwała, alleluja, alleluja.
5. Bądź uwielbiony, Panie,
za Krzyż, na którym skonałeś
za Zmartwychwstanie Twoje,
za Ducha, którego nam dałeś.
Alleluja!

Ant. Najwyższemu Panu chwała, alleluja, alleluja.
6. Bądź uwielbiony, Boże,
za każdy grzech przebaczony
za ludzi, wśród których żyjemy,
za ludzi, których spotkamy
Alleluja!

Ant. Najwyższemu Panu chwała, alleluja, alleluja.
7. Dzięki składamy za dobra
od Ciebie otrzymane,
za naszą dzisiejszą ofiarę,
za słowa nam przekazane.
Alleluja!

Ant. Najwyższemu Panu chwała, alleluja, alleluja.
8. Bądź uwielbiony, Boże, nasz Stworzycielu
bądź uwielbiony, Jezu, nasz Panie,
bądź uwielbiony Duchu, nasza miłości,
Alleluja!

Jantek_gall

Ludzie ale toi są przecież same piosenki :o

OTO DZIEŃ W KTÓRYM PAN
Ant. Oto dzień, w którym Pan nasz zmartwychwstał. Alleluja. /2x
Dzień radości pełen i wesela. Alleluja. /2x
1. Panie zmartwychwstały, jesteś zwycięzcą śmierci
I Życiem wiecznym tryskającym z Serca Boga.
2. Tyś prawdziwym życiem, z Tobą mamy zmartwychwstać,
Odpuść nam winy, zniszcz pieczęcie naszych grobów.
3. Panie zmartwychwstały, otwórz nam bramy nieba,
Tę Nową Ziemię, w której Twój panuje pokój.
( sł.: L. Deiss; m.: ks. Z. Bernat)


Organarius

Z tego, co mi wiadomo, poszukiwane przeze mnie pozycje znajdują się w DRODZE DO NIEBA, więc chyba nie chodzi o te piosenki ;).

knrdsk1

Śpiewnik "Droga do nieba" jest bardzo popularny i powinien być w większości sklepów z dewocjonaliami, za niewielkie pieniądze można go po prostu nabyć. A nawet potem wklepywać u nas pieśni [niektóre, te wartościowe].