Prośba o pomoc

Zaczęty przez Mariusz19, 10-07-2008, 18:24:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mariusz19

Witam. Gram w kościele już 7 lat. Ostatnio na Nowennie do MB Nieustającej Pomocy w jednym z kościołów usłyszałem wezwanie: "Matko Pomocy Nieustającej, proś Boga za nami, proś Boga za nami". Może ktoś z Was mógłby mi pomóc i przesłać na mój adres: grzechynek19@interia.pl nutki do tego byłbym bardzo wdzięczny i z góry dziękuję. Pozdrawiam wszystkich organistów:)

Maximilianus

Witam!

Na zakończenie wezwań śpiewanych do Matki Bożej Nieustającej Pomocy powtarza się właśnie przytoczony przez Pana werset. W parafii gdzie gram, takiego zwyczaju nie ma. Poza tym nigdy nie spotkałem się z czymś takim na nowennie, więc wątpię, żeby gdziekolwiek były nuty do tego śpiewu.
Być może melodia jest podobna do melodii wezwań śpiewanych po litaniach, np.: Ciesz się i wesel Panno Maryjo, alleluja czy Jezu cichy i pokornego Serca?

Pozdrawiam serdecznie.

Maximilianus

dziubek

Ja się spotkałem z nieco dłuższym tekstem, bo była chyba jeszcze jedna linijka i śpiewano to na melodię ,,Matko Boża Opolska"

Mariusz19

Dzięki wam za pomoc, ale znalazłem to o co mi chodziło. Jeżli ktoś chciałby to przeglądnąć to umieszczam to tu. Swoją drogą ładnie by było gdyby ktoś do tego napisał dobą i ciekawą harmonizację:)