Ks. M. M. Mioduszewski zamieszcza ten tekst w pastorałkach, gdyż kolejne (nie zamieszczone przez ks. Surzyńskiego zwrotki) świadczą, iż jest to utwór przeznaczony do śpiewania dla kolędników:
1. Anieli w niebie śpiewają, * Bogu cześć, chwałę oddają, * Wesele opowiadają, * Wszemu światu znać dawają. * Kolęda.
2. Narodził się nam Zbawiciel, * Wszego świata Odkupiciel. * Izaijasz prorokował, * Że się z Panny narodzić miał. * Kolęda.
3. Otóż się nam już narodził, * By świat z grzechów wyswobodził: * Anioł pasterzom objawił, * Że się na świat Jezus zjawił. * Kolęda.
4. W Betleem, żydowskiem mieście, * Tam się do niego pospieszcie: * Leży w żłobie łzy roniący, * Zbawiciel nasz wszechmogący. * Kolęda.
5. Wdzięczna to nowina była, * Panna Syna porodziła: * Śpiewajmyż mu nowe pienie * Za to jego narodzenie. * Kolęda.
6. Cześć, chwała na wysokości, * Pokój ludziom na nizkości: * Niech Bóg pochwalony będzie * W niebie, na ziemi i wszędzie. * Kolęda.
7. Jezu, mocny Królewiczu, * Użycz z twej szczodrej prawicy, * Gospodarzowi i temu * Domowi jego wszystkiemu. Kolęda.
8. Błogosław na wszystkiem szczodrze, * Niech się ma z łaski twej dobrze, * Z dziatkami, małżonką jego, * Niech nie doznają nic złego. * Kolęda.
9. W tym roku i w innych wiele, * Póki dusza jest w ich ciele. * Gospodarzu, szczodry Panie, * Przyjmij od nas to śpiewanie. * Kolęda.
10. A podaj nam rękę szczodrą, * A już zatem miej noc dobrą: * Daszli wiele, uniesiemy; * Daszli mało, nie wzgardzimy. * Kolęda.
11. Jeśli nie masz, nie łaj jednak, * Słowo dobre pójdzie nam w smak. * Za kolędę dziękujemy, * Inszym czasem co weźmiemy. * Kolęda.