Śpiewnik liturgiczny TN KUL

Zaczęty przez Martinus, 24-07-2008, 19:57:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

Martinus

Witajcie!

Jest na kupnie "Śpiewnika liturgicznego" wyd. TN KUL. Jednak podchodzę dość sceptycznie do tej decyzji. Ostatnio kupiłem przez internet śpiewnik "Niepojęta Trójco" i powiem szczerze, że nie potrzebnie wydałem ponad 50 złotych. Nie chcę popełnić kolejnego błędu.
Zatem, czy ktoś z Szanownych Państwa mógłby mnie poratować spisem treści "Śpiewnika liturgicznego" TN KUL?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Rorantysta

#1
Postaram się wskanować jak znajdę chwilę czasu.

Niezależnie od zawartości ten śpiewnik warto mieć, ze względu na rangę jaką został obdarzony. Jako jedyny śpiewnik ogólnopolski ma aprobatę Komisji Episkopatu Polski do użytku liturgicznego. W słowie wstępnym kardynała Józefa Glempa został określony jako "śpiewnik oficjalny Kościoła katolickiego w Polsce". Możemy tam też przeczytać, że: "Śpiewnik posiada aprobatę Konferencji Episkopatu Poski. Odtąd też stanowić będzie obowiązujący wzorzec wykonywania pieśni. Wszystkie zatem inne śpiewniki, które będą w przyszłości wydawane, winny w niezmienionej postaci przedrukowywać teksty słowne i melodie w nim zawarte."

Co do zawartości, najbardziej zbliżona jest do Siedleckiego, wyd. 39 (1987), zawiera mniej pieśni, za to niektóre z zachowanych mają więcej zwrotek. Redaktorem naczelnym obu spiewników był ks. Karol Mrowiec CM. W skład redakcji śpiewnika TN KUL wchodzili też ks. Bolesław Bartkowski, ks. Zdzisław Bernat, ks. Ireneusz Pawlak, ks. Zbigniew Rogala i Antoni Zgoła.

Martinus

Cytat: Rorantysta w 30-07-2008, 00:29:30
Postaram się wskanować jak znajdę chwilę czasu.

Będę bardzo wdzięczny :).

knrdsk1

#3
Oto spis treści Śpiewnika KUL:

knrdsk1

c.d.

knrdsk1

c.d.c.d.

Martinus


ragtime

Witam.

Czy mógłbym prosić o załączenie skanu z dowolnej strony (z pieśnią). Chciałbym się zorientować, w jakim układzie przedstawione są słowa i nuty. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. 

Rorantysta

#8
Proszę bardzo - przykładowa strona:

ragtime

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.