Dom na piasku

Zaczęty przez piotrek1220, 07-09-2008, 08:45:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

piotrek1220

Poszukuję piosenki Dom na piasku (Ktoś zbudował dom na piasku...) w zapisie nutowym z góry serdecznie dziękuję :'(

Jantek_gall

Wiem że to nie miejsce na tego typu piosenki ale chciałbym pomóc  ::)niestety dysponuję tylko akordami za to w dwuch wersjach:
I.
Trzeba miłość budować na skale

1. Ktoś zbudował dom na pisasku, h D
wymarzony wspaniały dom, h
ale przyszła brza, runął z wielkim trzaskiem, e h
zbudowany na pisaku dom, Fis h
Ktś zbudował dom na skale, h D
wymarzony wspaniały dom, d
przyszły chmury ciemne, uderzyły fale, e h
dom na skale ani drgnął. Fis h

Ref. Trzeba miłość budować na skale, Fis
Swoje szczęscie oprzec o głaz. h
Gdy w godzinę złą wiatr powieje prosto w dom, e h
mój dom na skale będzie stać, Fis h
mocno stać, zawsze stać. Fis7 h Fis7 h Fis7 h

2. Na to nasze budowanie,
Boże połóż wszechmocną dłoń.
Kto Ci ufa Panie, mocny jest jak granit
i szczęsliwie zbuduje dom.
Nie wiem co przyniesie życie,
za godzinę, za dzień za rok.
Ale wiem to jedno, Bóg jest skałą wierną,
Nie odstąpisz Go na krok.

II.
Ktoś zbudował dom na pisasku, h A D Fis h
wymarzony wspaniały dom, h e Fis h
ale przyszła brza, runął z wielkim trzaskiem, e h
zbudowany na pisaku dom, Fis h
[...]

Ref. Trzeba miłość budować na skale, h Fis
Swoje szczęscie oprzec o głaz. Fis h
Gdy w godzinę złą wiatr powieje prosto w dom, e h
mój dom na skale będzie stać, Fis h
mocno stać, zawsze stać. Fis h Fis h

knrdsk1

E tam, nie ma nic złego w pomaganiu potrzebującym! Może tylko warto zastrzec, by tych piosenek nie śpiewać potem na mszy... Bo jeszcze doczekamy że ktoś powie: "Śpiewam tę piosenkę na mszy, bo znalazłem ją na forum www.spiew-koscielny" :-D

A może kiedyś zorganizujemy spotkanie forumowiczów przy ognisku, każdy kto ma przyniesie gitarę i zaśpiewamy razem niektóre piosenki z kategorii "Prośby o pomoc" - na pewno będzie radośnie! :-D

piotrek1220

Ostatnio słyszałem tę piosenkę na ślubie na wejście młodych do kościoła i uważam że można ją spokojnie śpiewać w kościele na ślubie dlatego poszukuję nut podobne wykonanie piosenki znalazłem na wrzucie tylko w kościele oczywiście bez perkusji http://www.wrzuta.pl/audio/rMpDiIeVJw/dom_na_skale_-andrzej_pawlewicz

Tomek Torquemada

Cytat: Jantek_gall w 09-09-2008, 07:41:48
zbudowany na pisaku dom, Fis h
Nic dziwnego, że runął ;-)

Tomek Torquemada

Cytat: piotrek1220 w 09-09-2008, 10:49:59
Ostatnio słyszałem tę piosenkę na ślubie na wejście młodych do kościoła i uważam że można ją spokojnie śpiewać w kościele na ślubie
Ależ oczywiście, że tej piosenki NIE WOLNO śpiewać na ślubie.

Jantek_gall

Cytat: knrdsk1 w 09-09-2008, 09:54:16
E tam, nie ma nic złego w pomaganiu potrzebującym! Może tylko warto zastrzec, by tych piosenek nie śpiewać potem na mszy... Bo jeszcze doczekamy że ktoś powie: "Śpiewam tę piosenkę na mszy, bo znalazłem ją na forum www.spiew-koscielny" :-D

A może kiedyś zorganizujemy spotkanie forumowiczów przy ognisku, każdy kto ma przyniesie gitarę i zaśpiewamy razem niektóre piosenki z kategorii "Prośby o pomoc" - na pewno będzie radośnie! :-D

Niektóre z melodii współczesnych piosenek do złudzenia przypominają mi ścieżkę dzwiękową z serjali brazylijskich :-[ może to jest jeden z powodów, dla których podobają się kobietom. Co się tyczy ogniska to podpisuję się pod tym pomysłem oboma rękami i nogami na klawiaturze. Dysponuję miejscem moigę zorganizować tylko kwestja dojazdu? jako że moja hacjenda mieści się 12 km od Morskiego Oka (takie bajorko w Tatrach) jeśli znajdą się chętni strzelcie terminem a ja się dostosuję.