Co to za pieśń?

Zaczęty przez xXxKrzysxXx, 28-05-2009, 12:04:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

xXxKrzysxXx

Witam,
słyszałem ostatnio w kościele piękną pieśń, ale nie wiem co to jest, bo strasznie nie wyraźnie było,ale nagrałem i umieściłem na wrzucie :

http://w583.wrzuta.pl/audio/7ntflbaR5eU/bo_w_twoim_sercu

Nawet nie jestem pewien co do słów.
Proszę o pomoc w "zidentyfikowaniu" tytułu tej pieśni
Pozdrawiam :)

Robertus

Cytat: xXxKrzysxXx w 28-05-2009, 12:04:40
słyszałem ostatnio w kościele piękną pieśń, ale nie wiem co to jest, bo strasznie nie wyraźnie było,ale nagrałem i umieściłem na wrzucie :

Nagranie też jest nie wyraźne. Może przybliżysz nam w jakim to dniu było? Jakie wspomnienie? Tytuł nagrania "Bo w Twoim sercu" sugeruje, że takie słowa w tej pieśni były, tak?

Pozdrawiam.

xXxKrzysxXx

to było w czwartek wieczorem-zaraz po nabożeństwie majowym więc zwykły dzień...wiem że niewyraźne bo nagrywałem na mp3 :'( ale nie miałem nic innego....
słowa jakie zrozumiałem to:"wielbiąc pokarm"(to chyba jest na początku),później jest"...one wielbią Boga...", no a w refrenie jest "bo w twoim sercu..." no i pod koniec"...i we mgle to wszystko Panie...".
szukałem w google ale nic nie znalazłm...;/

borutap

a czy nie prościej by było podejść do organisty i się zapytać co śpiewał?? melodia w sumie fajna i godna uwagi. Pozdrawiam.

lowelas51

Melodia jest super. Może zdradzisz nam kolego w jakiej miejscowości i pod jakim wezwaniem był kościół gdzie była grana owa pieśń?

gosia__24

słyszałam to kiedyś w Radio Maryja, śpiewały to dzieci ale o wiele szybciej. zaraz napisze słowa. Jak znajdę to nagranie to wrzucę na wrzutę   :)

gosia__24

                                  "Nie mam srebra"

1. Nie ma srebra, nie mam złota, nawet gdybym miał to cóż, mogę
tylko ofiarować moje serce Tobie tu.

Ref: Bo w moim sercu wypisane jest ile radości kryje każdy dzień ile
kłopotów, zmartwień trosk ile łez to wszystko Panie, daję Ci, proszę weź!

2. Hostia biała na ołtarzu za chwileczkę zmieni się w Twoje Ciało,
którym pragniesz karmić Panie mnie.
Ref: Bo w moim sercu...


Tak sobie myślę, że gdyby xXxKrzysxXx zmieścił wersję tej pieśni śpiewaną przez scholę to ktoś zaraz napisałby komentarz typu "... jak coś takiego można śpiewać w Kościele..."  :D

lowelas51

Hehe masz rację, zaraz by było jak można śpiewać to w Kościele a przecież dobrze wiemy że teoria teorią a w praktyce jest zupełnie inaczej, teorie odstawiamy w szary kąt :). Z miłą chęcią posłucham wyraźniejszej wersji tej piosenki.

gosia__24

jakość nagrania też nie jest najlepsza bo nagrywałam to z radio na mp3 itd...ale coś tam można usłyszeć  :) no i patrząc na słowa można nawet zaśpiewać  ;) chociaż słowa w nagraniu ( w drugiej zwrotce) są jakby trochę inne niż te które zamieściłam, no ale skopiowałam je ze stronki jakiejś scholi więc już nie będę ich poprawiać  :)



mam nadzieję że czegoś nie pokręcę i da się to odczytać  ;D


http://ooogosiaooo.wrzuta.pl/audio/8fsvZdUhfAg/nie_mam_srebra

knrdsk1

Bardzo proszę, nie odstawiajcie teorii w "szary kąt"! Przestańcie być "kościelnymi DJ'ami" a zacznijcie wykonywać swój zawód kościelnego organisty/kantora, odpowiedzialnego za swoją placówkę i powierzonych sobie ludzi! Wiele zła wyrządza się bylejakością muzyki w kościołach!
Nie mam nic przeciwko piosenkom religijnym, ale jak to często powtarza się tu: nie na Liturgii!!!

gosia__24

chciałabym zauważyć, że nikt tu nie napisał, że chce tą piosenkę śpiewać podczas mszy...  :)

proboszcz9

Nie chce zakładać nowego watku dlatego dołaczam się do tego. Co to za pieśń, której refren chyba jest taki "Za wolność Kościoła,za spokój i ład w niewolę Maryi by lepszy był świat">Nasza organistka dzisiaj ją grała.Czy miałby ktoś tego tekst i jeżeli tak to czy ma ktoś nuty?
Dziękuje za pomoc!
Pozdrawiam :)

knrdsk1

#12
Cytat: lowelas51 w 26-10-2009, 09:38:40
Hehe masz rację, zaraz by było jak można śpiewać to w Kościele a przecież dobrze wiemy że teoria teorią a w praktyce jest zupełnie inaczej, teorie odstawiamy w szary kąt :).
Niejaki lowelas wypowiedział się chyba dość jasno i o to mi chodziło. Niestety zaprezentował pogląd wielu "organistów".

Co do pieśni o którą pytał Proboszcz - nie znam, myslę że najłatwiej spytać organistki  8)

gosia__24

Znalazłam w którymś z moich śpiewników pieśń z podobnymi słowami w refrenie. Narazie zamieszczam tekst, a nuty spróbuję później  :)


         DO CIEBIE, MATKO, TWÓJ LUD
Ref: Do ciebie, Matko, Twój lud wierny woła:
      Weź nas w niewolę za wolność Kościoła.
1. Tobie się Naród w niewolę oddaje,
    Aby być wolnym od przemocy wroga;
    Nie nasza wola niech się odtąd staje,
    Lecz niech się dzieje święta wola Boga.
2. Z Tobą, Maryjo, wszystko osiągniemy,
    Na Tysiąclecie nowe powołani.
    Przyjdź Twe Królestwo, niech się radujemy,
    Hołd Twemu miastu, pokłon Jasnej Górze.
3. Ty, co zwyciężasz zawsze i wspomagasz,
    W Tobie nadzieja, wiara i odwaga.
    Żadne Twych murów nie przebiją burze,
    Hołd Twemu miastu, pokłon Jasnej Górze.




(coś mi nie bardzo pasuje ostatnia linijka drugiej zwrotki, ale tak jest w śpiewniku więc przepisałam :))

proboszcz9

Nie to nie jest ta pieśń.Ta pieśń zaczyna się chyba Nasze...(tutaj nie wiem co powinno być) i wtedy kolejne wersy ...nasze domy i nasze rodziny.....ref.Za wolność kościoła....itd.
Ale chyba zapytam organistki!
Dziękuje wam za pomoc!