Pomóżcie!!! Potrzebne mi nuty Pasji!!!

Zaczęty przez doniop, 26-09-2008, 21:40:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

doniop

Jak w temacie. Mogą być różnych autorów, byle nie Bach, tego mam, a poza tym jest za trudny (i trwa 2 godziny). Najlepiej melodie gregoriańskie z opracowanymi wejściami tłumu na głosy. Ale jednogłosową też nie pogardzę. Z góry dziękuję

knrdsk1

a o jaki język chodzi? niemiecki? łacina? polski? którego ewangelisty?

doniop

I Poliski, i łacina, najlepiej Janową.

Rodyzi

Na kiedy potrzeba? Dominikański Ośrodek Liturgiczny na moją prośbę postanowił wydać śpiewnik z Pasjami wg Regulae cantus SOP, ale to chwilę jeszcze potrwa. No i nie będzie tam partii tłumu opracowanych na głosy  :-\... Skąd Pan jest? Ja mam Pasję Janową w wersji "rękopiśmiennej", mogę odbić na ksero.

doniop

#4
Wiem że jest mnóstwo czasu do Paschy Pana,
ale kolega który prowadzi scholę w łebie w tym roku nie mógł pasjii znaleźć
więc prosił że jak mi w ręce coś wpadnie, to żebym przesłał.
Więc czasu sporo. ;D

Acha, ja jestem z Poznania
Jeśli mógłbyś Rodyzi przesłać mi na mejla doniop@o2.pl, ja sobię przepiszę w Finalu. Nie potrzeba kserować.  ;) Dzięki  :) :)

PS. nie ma potrzeby zwracania się do mnie Pan. Nazywam się Dominik, miło mi.

Rodyzi

Jak pisałem - jest to wersja rękopiśmienna, tzn. nie zdigitalizowana. Niestety, padł mi skaner, więc nie mogę przesłac na e-mail. Spróbuję coś zrobić, a na pewno będę nakłaniał dominikanów do pracy. Czasu jeszcze jest sporo...
Swoja drogą - jak to można przepisać w Finale? Czy już pojawiła się wersja z kwadratami?

doniop

#6
W 2004 jest możliwość pisania kwadratami. Ale jeśli trzeba (a i zaparcie potrzebne bo pisanie nut to niewdzięczna robota) to trzeba wziąć się się za gregoria. Był on opisywany na forum. A używam go bo już wygodniej w nim pisać kwadraty niż finalu 2004. pozdrawiam

Rodyzi

W tej chwili pracuję nad nutami chorałowymi do nowego tomu Niepojętej Trójcy - zapewne jeszcze przed Bożym Narodzeniem powieszę tutaj plik pdf z wielkopiatkową Pasją wg św. Jana w wersji dominikańskiej (oczywiście według Regulae cantus, nie tej w opracowaniu Gałuszki) po polsku.

doniop

a'propos nowego tomu... wiadomo może kiedy zostanie wydany??
Bo ostatnio kupiłem płytę Duszo Chrystusowa właśnie z pieśniami z tego śpiewnika i muszę powiedziec ze są całkiem udatne...

doniop

Jeśli można, powoli zbliża się Triduum i czy można jeszcze raz poprosic o nuty Pasji (Janowej albo Mateuszowej) (zapisana kwadratami, albo na zwykłej pięciolini). Za pomoc serdecznie dziękuję!!  ;)

PS. Mój mejl doniop[małpeczka]o2[kropka]pl


doniop


luki1983

Witam,
Oto kolejny Wielki Post i temat powraca, tekst po łacinie piękny, ale wykonanie zwłaszcza dla poczatkujacych trudne...  Jeśli ktoś dysponuje nutami lub zapisem gregoriańskim z tekstem polskim bardzo bym prosił o podesłanie na meila k37[małpa].onet.eu np. według wydania Duszpasterstwa Służby Liturgicznej w Krakowie lub czegoś podobnego.  Najbardziej zależy mi na Pasji wg Mateusza i Jana ale pozostałe dwie tez na zapas się przydadza. Z góry dziękuje za życzliwość i pomoc.

MarK601

No cóż!pewnie to już musztarda po obiedzie
Mam w zasobach naszego chóru Pasję w/g Św.Mateusza
wielogłosową z polskim tekstem oczywiście.
Jeżeli to aktualne postaram się pomóc,
podaj swój e-mail,albo napisz na adres:wojtas_60@tlen.pl

krzysztof95

Czy ktoś posiada Pasję wg. św. Jana wersje wielogłosową. Jeżeli ktoś dysponuje nutami lub zapisem gregoriańskim z tekstem polskim bardzo bym prosił o podesłanie na meila: liturgia3@wp.pl. Z góry dziękuję za pomoc i życzliwość