Autor Wątek: O niebo, niebo, kiedy się otworzysz  (Przeczytany 2230 razy)

tomas_wawa

  • Gość
O niebo, niebo, kiedy się otworzysz
« dnia: 05-10-2008, 15:27:03 »
T: Kancyonał katolicki, czyli zbiór pieśni kościelnych na cały Rok Pański, 1902 r., pieśń nr 40.

1. O niebo, niebo, kiedy się otworzysz, * O ziemio, ziemio, kiedy nam porodzisz, * Zbawiciela żądanego, * Jezusa Syna Bożego, * Messyasza prawdziwego, * Pociechę świata całego.
2. Do Ciebie, Panie, pokornie wołamy, * Ześlij nam tego, którego żądamy, * Wejrzyj w nędzę utrapionych, * Wybaw z więzienia wybranych * Nadchyl serce twej miłości, * Byśmy wyszli z głębokości.
3. O Synu Boże, czemuż nie przychodzisz, * O Zbawicielu, kiedy się narodzisz? * Pociesz oblubieńcem swoim, * Pokaż się Jezusem moim. * Ciebie czekam, szukam, żądam, * Ze wszystkich stron się oglądam.
4. Bez Ciebie dusza, jak ryba bez wody, * Bez Ciebie serce nie ma tu wygody, * Nie przyjdzieszli, umieramy, * Bez Ciebie już nie wytrwamy, * Mdleje serce, żywot bieże, * A dusza w ciemnościach leży.
5. O Jezu, Jezu, zmiłuj się nad nami, * Do Ciebie głosem wołamy i łzami, * Otwórz ziemię, otwórz niebo, * Dla człowieka mizernego. * Przyjdź na pomoc z wysokości, * Wyciągnij nas z tych nizkości.
6. O Panno, Panno, pociesz serce moje, * O Matko, Matko, przyjmij dziatki twoje. * Ukaż nam pożądanego, * Jezusa Syna Bożego, * Zbawiciela prawdziwego, * Pociechę świata całego.
7. Przyczyń się, Panno, za twemi sługami, * Niech się już Syn Twój zmiłuje nad nami, * Bo są wierne prośby twoje, * Zjednaj nam wieczne pokoje, * Byśmy się w niebo dostali, * Z tobą wiecznie królowali. Amen.