Jezu wieku dziecinnego (pieśń młodzieży dla pożegnania pracy szkolnej)

Zaczęty przez marian7, 08-11-2008, 10:49:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

marian7

1. Jezu wieku dziecinnego - Jasny wzorze, ucznia Twego - Ukształć dziś podług siebie.
    Tobie stać się podobniejszym, - Jest mym celem najprzedniejszym, - Jest drogą mi do nieba.
2. Ludzką postać na się wziąwszy, - Byłeś, grzech tylko wyjąwszy, - We wszystkiem nam podobnym.
    Daj też mnie bez szpecącego - Grzechu żyć, a do dobrego, - Do cnoty być sposobnym.
3. Co za piękny przykład dajesz, - Na nauce gdy przestajesz - W kościele ludu Twego!
    Niech Twa łaska dopomoże, - Żebym kochał słowo Boże - I pełnił prawdy Jego.
4. Wolę Ojca wypełniając, - Twym rodzicom się poddając, - Przeżyłeś wiek młodości.
    Pomóż mi czcić Ojca w niebie, - Dać rodzicom na wzór Ciebie, - Hołd wdzięcznej posłuszności.
5. Rosnąć w leciech i mądrości - Miałeś łaskę w obliczności - Tak Boga jako ludzi.
    Niechaj mnie do cnót kochania, - Do mądrości szacowania - Ten skutek ich pobudzi.
V. Panie wysłuchaj i t. d. - R. A wołanie i t.d.
Módlmy się: Panie Jezu Chryste, miłośniku młodzieży, użycz mi tego, ażebym wiek mój młodzienny cnotliwem przed Bogiem i ludźmi ozdobił życiem i Ciebie w niewinności, bogobojności, pobożności i posłuszności rodzicom naśladował, i tak Twoje upodobanie sobie zjednał, który żyjesz i t.d.

K. Żmijka. Kancyonał mniejszy.