O serce Boga mego [nuty]

Zaczęty przez dziubek, 05-07-2008, 20:52:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

dziubek

   1. O SERCE BOGA MEGO, MA DUSZA WIELBI CIĘ, * Tyś dla stworzenia Swego dało otworzyć się: * Ref.
   2. O Serce, skąd płynęła woda złączona z Krwią, * By w oczach Boga zmyła, ach, ciężką winę mą. * Ref.
   3. W tym Sercu ukojenie na każdy znajdę ból, * W swym Sercu mi schronienie da Jezus, cierpień Król. * Ref.
   4. Tam spocznie dusza moja, gdy ciężkim będzie znój; * O Serce, rana Twoja to dla mnie pociech zdrój! * Ref.

      Ref: Chwała i dziękczynienie * Bądź w każdym momencie, * Sercu Jezusowemu, * W Boskim Sakramencie

Źródło: DN, Opole, 1999.

tomas_wawa

Wersja, którą zamieszczam poniżej, także pochodzi z Drogi do nieba, wydanej jednak... 75 lat wcześniej 8)

T: ks. L. Skowronek, Droga do nieba, 1924 r., pieśń nr 267.

1. O Serce Boga mego, ma dusza wielbi Cię, * Tyś dla stworzenia Twego dało otworzyć się. * Chwała i dziękczynienie bądź w każdym momencie, * Sercu Jezusowemu * W Boskim Sakramencie.
2. O Serce, skąd płynęła woda złączona z krwią, * By w oczach Boga zmyła, ach, ciężką winę mą? * Chwała i dziękczynienie…
3. W tem Sercu ukojenie na każdy znajdę ból, * W Swem Sercu mi schronienie da Jezus, cierpień Król. * Chwała i dziękczynienie…
4. Teraz spocznie dusza moja, gdy ciężkim będzie znój, * O Serce, Rana Twoja, to dla mnie pociech zdrój! * Chwała i dziękczynienie…
5. W tem Sercu czerpać będę siły do walki z złem, * Skarb cały w niem posiędę i całe niebo w niem. * Chwała i dziękczynienie….
6. W Niem pragnę mieszkać stale, dopóki życia tchu, * Krzyż wszelki nieść wytrwale, by się odwdzięczyć Mu. * Chwała i dziękczynienie…
7. O, wielbić dnia każdego na tym padole łez, * Chcę Serce Boga mego, aż przyjdzie dni mych kres. * Chwała i dziękczynienie…
8. Gdy oko przy skonaniu już zajdzie śmierci mgłą, * W Twem jeszcze uwielbieniu zatopię duszę mą. * Chwała i dziękczynienie…


czytane

Droga Do Nieba, 2006r.