Maryja Magdalena, św.: Gdzież mam szukać Jezusa [nuty]

Zaczęty przez tomas_wawa, 29-11-2008, 22:30:03

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomas_wawa

T: Kancyonał i książka modlitewna na cały rok (tzw. Kancjonał cieszyński), 1865 r., s. 350-352.

Pieśń do św. Maryi Magdaleny.

1. Gdzież mam szukać Jezusa? * Któregom straciła, * Kto wie, niechaj mi powie, * Grzeszyćem przestała.
2. Omdlewam od miłości * Szukając miłego, * Po miastach i krainach * Nie znajduję Jego.
3. Do którejże krainy * Mam się już obrócić? * Abym mogła Jezusa * Znaleźć, z Nim powrócić.
4. Wołać będę po lasach: * Gdzieś kwiateczku wonny? * Duszy wonność dający * Nad wszystko rozkoszny.
5. Ach, bardzo pobłądziłam * W pustynie puściłam, * I Jezusa Chrystusa * W błąkaniu straciłam.
6. W tej pustyni dalekiej * Kogo się zapytać? * W tych rozległych dolinach * Nikogo nie widać.
7. Łódź swą puszczę do morza, * Tak k'Niemu popłynę, * Na głębiny bezdenne * Uważać nie będę.
8. Gdy morze przepłynęłam * Na brzeg się dostałam; * Większą ku Jezusowi * Jeszcze miłość miałam.
9. Miłość stać nie pozwala * Drogę ukazuje, * Prosto k'Jerozolimie * Znaleść Go ślubuje.
10. Choćbym życie straciła * Gdy Go jeno znajdę, * Bowiem we dnie i w nocy * Spokojna nie będę.
11. Łez potoki wylewać * Będę pokutować, * Mego Pana Jezusa * Już chcę naśladować.
12. Oko niebieskie słońce! * Powiedz gdzie go widzisz? * Przed Tobą się nie skryje * Zbawiciel mój Jezus.
13. Wy gwiazdy Go nie tajcie * Widzenie mi dajcie * Mego Pana Jezusa * Rychło mi oznajmcie.
14. Uspokoić sposobem * Żadnym się nie mogę, * Póki Pana Jezusa * Smutna nie uwidzę.
15. Pono w ogrodzie znajdę * Kochanka mojego, * Ogrodnika się spytam * Jeźli nie widział Go.
16. Jeszcze albo na górę * Pójdę Kalwaryę, * Tam Go jeszcze poszukam, * Aż się uspokoję.
17. Powiedz tedy ty krzyżu: * Gdzieś podział Jezusa? * Przybitego do ciebie * Od żydów Chrystusa.
18. W łono Panny Maryi * Z krzyża był położon, * W prześcieradło bialuśkie * Obwinion, w grób włożon.
19. Gdy ten głos usłyszała * Marya Magdalena, * Wonne maści kupiła, * Do grobu spieszyła.
20. Chcąc rany święte mazać * Kochanego Pana, * Anioł Pański zwiastuje: * Zmartwychwstał dziś z rana.
21. Dopiero żałość wielka * W sercu Jej nastała, * Gdyż miłego Jezusa * W grobie nie znalazła.
22. Już mnie skrzydła orłowe * Nieście w świat daleki, * Dla spytania aniołów * Pod nieba obłoki.
23. Nie płacz, a nie narzekaj, * Marya Magdaleno! * Uwidzisz ogrodnika * Jeszcze dzisiaj rano.
24. Co za radość przewielka * W sercu Jej nastała, * Skoro nie ogrodnika, * Lecz Pana ujrzała.
25. Nie płacz więc, nie narzekaj, * Kochaj mnie do śmierci, * Ja sam nagrodą twoją * W niebieskiej radości.
26. Gdyż Ciebie mam, wszystko mam * Nie opuszczę Ciebie, * O Jezu, kochanku mój! * Już mnie miej przy sobie.
27. Dla Ciebie świat opuszczam * Dobra wsze porzucam, * Twej miłości się wmawiam, * Dóbr niebieskich szukam.
28. Daj nam łaskę Jezusie, * Z grzechem się rozestać, * A po śmierci do nieba * Ku Tobie się dostać.

Hrabia Radwan

#1