Dzień chorych

Zaczęty przez Jantek_gall, 10-02-2009, 11:11:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jantek_gall

Msza za chorych z udziałem chorych jakie propozycje pieśni?

tomas_wawa

"Wszystka moja nadzieja" - pieśń wyraża ufność w Bożą pomoc i opiekę. Można ją zaśpiewać na wejście;
"Być bliżej Ciebie chcę" - w pieśni śpiewamy: "w Tobie niech siłę mam i w Tobie moc". Można ją zaśpiewać na przygotowanie darów;
"Pójdź do Jezusa do niebios bram" - w tekście pieśni mamy m.in. "On Ojciec, Lekarz, Pan", potem prośba o cud: "Uczyń z nami cud" - pieśń można zaśpiewać w czasie Komunii;
Na Komunię pasuje także: "Jezu, Jezu do mnie przyjdź", gdzie zwrotka 5 zawiera prośbę o uzdrowienie duszy;
"Dziękujcie Panu, bo jest dobry" - na uwielbienie po Komunii;
"Błogosław, Panie, nas" po rozesłaniu. Ostatnia zwrotka pieśni brzmi: "Miłością złącz nas Swą i nią przemieniaj świat, Niech pozna przyjaźń Twą, żeś Ty dlań lekarz, brat."


Jantek_gall

Dzięki aczkolwiek liczyłem na więcej pieśni maryjnych jako że w ramach Mszy będzie Nabożeństwo lurdzkie z indywidualnym błogosławieństwem Niedawno została przywieziona z Lourdes przez pielgrzymkę parafialną figura MB i umieszczona w potężnej grocie zbudowanej na podobieństwo tej lurdzkiej, od tego czasu dzień chorych jest u nas przeżywany szczególnie uroczyście. Ludzie u nas lubią śpiewać więc trzeba im dać do tego sposobność  ;D

tomas_wawa

Rozumiem. Jednak biorąc pod uwagę, że to Chrystus uzdrawia (przykładów uzdrowień, a nawet wskrzeszeń jest w Nowym Testamencie wiele) oraz to, że w "Jego ranach jest nasze zdrowie (Iz 53, 5), a także "Jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, Chrystus Jezus" (1 Tm 2,5) jako zwolennik biblijności kultu zaproponowałem powyższe pieśni.

Jantek_gall

#4
W zasadzie w pełni się zgadzam tym bardziej że "Po górach dolinach" oraz "Anielską pieśń dzwon grał" już mi się trochę na tą okazję przejadły. tym bardziej że w żaden sposób nie pasują do śniegu za oknem  ;) myślę że jakieś pieśni z nowenny do MB Nieustającej pomocy