Śpiewnik dla rycerstwa i Jacek Kowalski

Zaczęty przez Rorantysta, 13-02-2009, 13:28:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rorantysta

Wydzielam dyskusję o śpiewniku dla Bractwa z wątku o antologii Korona Dziewicy Maryi, by można było sobie swobodniej porozmawiać.

/.../
Dla Bractwa polecam "Śpiewnik dla rycerstwa płci obojej" Jacka Kowalskiego wydany przez Bractwo Najemne Wolna Kompania, Poznań 1999.

Jantek_gall

#1
CytatDla Bractwa polecam "Śpiewnik dla rycerstwa płci obojej" Jacka Kowalskiego wydany przez Bractwo Najemne Wolna Kompania, Poznań 1999.
śpiewnik zacny przeglądnołem bibliografię i dyskografię do niego  bajera aleć gdzie to można nabyć przekopałem motyką pół internetu: księgarnie, sklepy etc i bez skutku. :-[

Jantek_gall

#2
CytatDla Bractwa polecam "Śpiewnik dla rycerstwa płci obojej" Jacka Kowalskiego wydany przez Bractwo Najemne Wolna Kompania, Poznań 1999.
wlazłem na oficjalną stronę autora i już go lubię http://www.jacekkowalski.pl/Jacek_Kowalski/Witam.html można posłuchać ciekawych wykonań -bajka  :D

Rorantysta

#3
Rzeczywiście na stronie bractwa Wolnej Kompanii Najemnej nie ma już żadnej wzmianki o śpiewniku - trochę lat od wydania upłynęło.

Z informacji od autora: nakład wyczerpany i w tym kształcie nie będzie raczej wznawiany. Utwory które tam były są natomiast dostępne w serii Polski Śpiewnik Historyczny wydawanej przez Fundację Św. Benedykta:
1. Niezbędnik Sarmaty. Poprzedzony Obroną i Uświetnieniem Sarmacji Obojej, Poznań, Fundacja św. Benedykta, 2006, ISBN 978-83-88481-52-9 (Polski Śpiewnik Historyczny, t. 1)+ CD
2. Niezbędnik krzyżowca czyli pieśni i opowieści krucjatowe, oprac. muzyczne pieśni i komentarz muzyczny Tomasz Dobrzański, Poznań, Fundacja Świętego Benedykta, 2007, ISBN 978-83-60758-16-8 (Polski Śpiewnik Historyczny, t. 2) + CD
3. Niezbędnik trubadura czyli dumania, kancony i romanse, z fot. Jarosława Jarzewicza, Poznań, Fundacja Świętego Benedykta, 2007, ISBN 978-83-60758-17-5 (Polski Śpiewnik Historyczny, t. 3)+ CD
4. Niezbędnik konfederata barskiego, z fot. Jarosława Jarzewicza, Fundacja św. Benedykta, Poznań , 2008, ISBN 978-83-60758-17-5 (Polski Śpiewnik Historyczny, t. 4)+ CD

Jantek_gall

Te książki wraz z płytami można nabyć bezpośrednio na stronie Pana Jacka Kowalskiego którą adres cytowałem wyżej. na stronę tę warto zaglądnąć nie tylko ze względu na ciekawe książki czy nagrania mp3 inne teksty tego autora też są takie że czapki z głów polecam gorąco