Ach, mój Jezu ukochany [nuty]

Zaczęty przez tomas_wawa, 21-03-2009, 00:23:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomas_wawa

T: Zupełny śpiewnik i książka do nabożeństwa, 1898 r., pieśń nr 180.

1. Ach, mój Jezu ukochany, toć masz twarde łoże, * Zdejmę ja cię z tego krzyża, w sercu mem położę.
2. Boś zbolały, zbiczowany, okrutnie zraniony, * Proszę, żebyś w sercu mojem był uspokojony.
3. Niechże będzie serce moje, za łóżeczko Tobie, * Połóżże się, słodki Jezu, i odpocznij sobie.
4. A ja będę jak najlepiej o to się starała, * Żebym Ciebie, Stwórcę swego nic nie przebudzała.
5. Cicho, cicho, duszo moja, niech będzie najciszej, * Niech zasypia w sercu mojem Jezus mój najmilszy.
6. Nie kołataj defektami, nie budź Go grzechami, * Utulże Go jak najprędzej świętemi myślami.
7. Uśnijże mi, słodki Jezu, w sercu mem miluchno, * A ja Tobie, Stwórcy memu, zaśpiewam cichuchno.
8. Już dobra noc, słodki Jezu, me wdzięczne kochanie, * Za sen smaczny proszę przyjmij płacz mój i wzdychanie.
9. A ja Tobie, słodki Jezu, co za to daruję, * Duszę, serce, ciało moje Tobie ofiaruję.
10. Ażebyśmy też mogli być z Zbawicielem Panem, * I z Jezusem królowali na wiek wieków. Amen.

bazanos

źródło: Richard Gillar - Zbiór melodyi do użytku kościelnego i prywatnego


czytane

Na stronie nuty.religijne.org jest jeszcze inna zwrotka (jako trzecia)

3. Dusza moja jak najlepiej, * będzie się starała, * żeby Ciebie, Stwórcy swego, już nie obrażała.