Pójdźcie wszyscy chrześcijanie

Zaczęty przez tomas_wawa, 12-04-2009, 20:57:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomas_wawa

T: Zupełny śpiewnik i książka do nabożeństwa, 1898 r.
M: Poklęknij na kolana

1. Pójdźcie wszyscy chrześcijanie! * Wychwalajcie nieprzestannie * Sakramentu Najświętszego * Bozkie działanie.
2. Jezus Go z Swej łaskawości, * Zostającym w tej nizkości * Ustanowił na pamiątkę * Swojej miłości.
3. W Nim jest Ciało i Krew Jego, * Najwyższego daru tego * Łaska zginąć nie da, gdy nam * Żal grzechu swego.
4. W Nim sam Jezus jest utajon, * Tym pokarmem więc nasycon, * Choćbym z całem piekłem walczył, * Będę wybawion.
5. Boś Ty, Panie! źródłem mocy, * Zawsze gotów w dzień i w nocy, * We wszystkiem niebezpieczeństwie * Nam do pomocy.
6. Ty nas w smutku rozweselasz, * Ty głód, mór, wojnę oddalasz, * Ty nam sił do wypełnienia * Cnoty udzielasz.
7. Tobie więc tu w Sakramencie * Skryty, Jezu! niechże wszędzie * Dzięki w Duchu, w prawdzie pokłon * I chwała będzie.
8. Racz nas, prosim, błogosławić, * Z nędzy grzechu nas wybawić, * A co wiesz, że nam potrzeba, * Łaską Twą sprawić.
9. Przyjmij nas w końcu do Siebie, * Abyśmy twarz Twoją w niebie * Jaśniej widzieć, wielbić mogli * Z Anioły Ciebie. Amen.