Msze w języku łacińskim w Poznaniu

Zaczęty przez la_tarnik, 05-02-2009, 22:19:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

la_tarnik

Kto mi napisze gdzie mogę mogę w Poznaniu iść na Msze w języku łacińskim?

Rorantysta

#1
w nowym rycie:
w każdy piątek o godz 19.30 w Katedrze, w kaplicy Najświętszego Sakramentu
w drugą niedzielę miesiąca o godz. 15.00 w parafii Maryi Królowej na Rynku Wildeckim

w dawnym rycie:
w niedziele:
10:00 kościół pw. św. Franciszka Serafickiego (Kościół OO. Bernardynów) – ul. Garbary 22 (przy pl. Bernardyńskim)
14:00 kościół pw. św. Antoniego Padewskiego (Kościół OO. Franciszkanów) – ul. Franciszkańska 2
w dni powszednie w wielu miejscach według indywidualnych zapowiedzi m. in. przy pl. Bernardyńskim i na Rynku Wildeckim

lista jest raczej niepełna, kto zna inne miejsca proszę o uzupełnienie

la_tarnik

#2
Dzieki za informacje:-)

Simone

Cytat: Rorantysta w 05-02-2009, 23:05:08
w nowym rycie:
w każdy piątek o godz 19.30 w Katedrze, w kaplicy Najświętszego Sakramentu
(...)

Dodać należy, że w okresie Wielkiego Postu Msza ta odbywa się nie w kaplicy bocznej Katedry (ze względu na Drogę Krzyżową), ale w kaplicy Wydziału Teologicznego UAM przy ul. Wieżowej (wejście jak do budynków wydziałowych, potem najlepiej spytać się portiera, którędy do kaplicy).

Niestety, wskutek tego, że ksiądz celebrans (który też przygotowuje z uczestnikami śpiew gregoriański na tej Liturgii na próbach o 18.15, które są najczęściej w którejś z sal WT UAM albo w kaplicy WT) niedługo wyjeżdża na jakiś czas, najbliższa Msza św. jest w piątek w tym tygodniu, a potem dopiero w połowie maja, jeśli dobrze pamiętam. Proszę o info na priv, jeżeli jest Pan zainteresowany, to prześlę terminarz.