Autor Wątek: chorał gregoriański na ślubie ? / warszawa ?  (Przeczytany 4739 razy)

tomasens

• Gość
chorał gregoriański na ślubie ? / warszawa ?
« dnia: 25-05-2009, 20:34:17 »
dzień dobry,
bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć to forum. 19 września 2009 biorę ślub u Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Razem z narzeczoną chcielibyśmy nadać temu najważniejszemu dla nas dniowi wyjątkowo uroczysty charakter. Na całe szczęście narzeczeni mają pewną możliwość wpływu na oprawę liturgii, dlatego korzystając z tej opcji, chcielibyśmy aby na naszym ślubie śpiewany był chorał gregoriański (a właśnie - czy to dobre sformułowanie - "ktoś śpiewa chorał gregoriański", czy może bardziej w stylu "ktoś śpiewa chorałem gregoriańskim" - przepraszam za pytanie, ale jestem laikiem) ?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy nawet Wy - osoby ze "światka" - nie odbieracie tego jak jakiś snobizm? Czy chorał jest dobrym śpiewem na ślub? Jakie pieśni byście polecili i - najważniejsze - czy możecie nam pomóc w znalezieniu kogoś, komu można powierzyć to zadanie (Warszawa i okolice) ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc,
pozdrawiam

aha, uprzedzając pytania. Msza będzie NOMowska. Na Mszę Wszechczasów chodzę od niedawna i po pierwsze dopiero zaczynam się "wdrażać", a po drugie nasz przewodnik duchowy, który będzie nam błogosławił nie potrafi odprawiać Tridentiny. Zamiast tego chcemy więc z narzeczoną "przemycić" jak najwięcej rzeczy do naszego ślubu - chorał, asperges, klękanie na błogosławieństwo (komunia na klęcząco jest u Wizytek jedyną opcją)
« Ostatnia zmiana: 25-05-2009, 20:39:43 wysłana przez tomasens »

knrdsk1

• Główny Moderator
  • Przodownik pracy
    • SŚT
    • Email
Odp: chorał gregoriański na ślubie ? / warszawa ?
« Odpowiedź #1 dnia: 27-05-2009, 22:34:55 »
Proszę się skontaktować w tej sprawie z użytkownikiem Rodyzi, najlepiej jednak po 01 czerwca, bo póki co jest zajęty organizowaniem warsztatów z Macelem Peresem. Podaję mail: [email protected]
Wstępnie wrzuciłem mu już ten termat.
Pozdrawiam!

amersand

• Czeladnik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 11-06-2009, 00:33:58 »
Może to autoreklama, ale Schola Gregoriana Sancti Casimiri podejmuje się takich wyzwań  :)

Kontakt na priv

knrdsk1

• Główny Moderator
  • Przodownik pracy
    • SŚT
    • Email
« Odpowiedź #3 dnia: 11-06-2009, 20:31:20 »
Hej, no to może zrób już tę reklamę i napisz coś o swojej scholi, może w dziale "chorał gregoriański" :-)

tomasens

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 24-09-2009, 13:12:56 »
to ja zrobie reklame.
juz jesteśmy po ślubie, śpiewała Schola Gregoriana Sancti Casimiri. W opinii mojej, mojej żony i gości było pięknie i godnie. Spiew gregorianski w polaczeniu z klimatem i wystrojem koscioła Wizytek - coś pięknego. Polecam serdecznie wszystkim narzeczonym, do których nie przemawiają gitary i nastoletnie skrzypaczki w trakcie tej najważniejszej mszy :)

knrdsk1

• Główny Moderator
  • Przodownik pracy
    • SŚT
    • Email
« Odpowiedź #5 dnia: 24-09-2009, 14:29:59 »
Na moim ślubie śpiewały połączone siły Schola Gregoriana Silesiensis, Schola Mulierum Silesiensis i Scholi Teatru Węgajty. Też było pięknie, oczywiście bez mikrofonów, ewangelia i czytania śpiewane. Każdemu zdecydowanie polecam taki spiew!!!
Cieszę się że i Tobie Wasz slub się podobał - to by dopiero było, gdyby nie! :D

knet4

• Czeladnik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #6 dnia: 16-10-2012, 21:29:41 »
Czy zna ktoś może jakiś chór/scholę - która byłby wstanie w przyszłym roku zaśpiewać chorał gregoriański na ślubie w okolicach Tarnowa? Msza będzie NOM.

B_Kurowski

• Czeladnik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 24-10-2012, 16:32:05 »
Wynająć tych co są na trydenckiej. Ks. Piekarza z uczniami albo kleryków. Taniej wyjdzie jednak to drugie.