chorał gregoriański na ślubie ? / warszawa ?

Zaczęty przez tomasens, 25-05-2009, 20:34:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasens

dzień dobry,
bardzo się cieszę, że udało mi się znaleźć to forum. 19 września 2009 biorę ślub u Wizytek na Krakowskim Przedmieściu. Razem z narzeczoną chcielibyśmy nadać temu najważniejszemu dla nas dniowi wyjątkowo uroczysty charakter. Na całe szczęście narzeczeni mają pewną możliwość wpływu na oprawę liturgii, dlatego korzystając z tej opcji, chcielibyśmy aby na naszym ślubie śpiewany był chorał gregoriański (a właśnie - czy to dobre sformułowanie - "ktoś śpiewa chorał gregoriański", czy może bardziej w stylu "ktoś śpiewa chorałem gregoriańskim" - przepraszam za pytanie, ale jestem laikiem) ?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy nawet Wy - osoby ze "światka" - nie odbieracie tego jak jakiś snobizm? Czy chorał jest dobrym śpiewem na ślub? Jakie pieśni byście polecili i - najważniejsze - czy możecie nam pomóc w znalezieniu kogoś, komu można powierzyć to zadanie (Warszawa i okolice) ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc,
pozdrawiam

aha, uprzedzając pytania. Msza będzie NOMowska. Na Mszę Wszechczasów chodzę od niedawna i po pierwsze dopiero zaczynam się "wdrażać", a po drugie nasz przewodnik duchowy, który będzie nam błogosławił nie potrafi odprawiać Tridentiny. Zamiast tego chcemy więc z narzeczoną "przemycić" jak najwięcej rzeczy do naszego ślubu - chorał, asperges, klękanie na błogosławieństwo (komunia na klęcząco jest u Wizytek jedyną opcją)

knrdsk1

Proszę się skontaktować w tej sprawie z użytkownikiem Rodyzi, najlepiej jednak po 01 czerwca, bo póki co jest zajęty organizowaniem warsztatów z Macelem Peresem. Podaję mail: rbpozar@pro.onet.pl
Wstępnie wrzuciłem mu już ten termat.
Pozdrawiam!

amersand

Może to autoreklama, ale Schola Gregoriana Sancti Casimiri podejmuje się takich wyzwań  :)

Kontakt na priv

knrdsk1

Hej, no to może zrób już tę reklamę i napisz coś o swojej scholi, może w dziale "chorał gregoriański" :-)

tomasens

to ja zrobie reklame.
juz jesteśmy po ślubie, śpiewała Schola Gregoriana Sancti Casimiri. W opinii mojej, mojej żony i gości było pięknie i godnie. Spiew gregorianski w polaczeniu z klimatem i wystrojem koscioła Wizytek - coś pięknego. Polecam serdecznie wszystkim narzeczonym, do których nie przemawiają gitary i nastoletnie skrzypaczki w trakcie tej najważniejszej mszy :)


knrdsk1

Na moim ślubie śpiewały połączone siły Schola Gregoriana Silesiensis, Schola Mulierum Silesiensis i Scholi Teatru Węgajty. Też było pięknie, oczywiście bez mikrofonów, ewangelia i czytania śpiewane. Każdemu zdecydowanie polecam taki spiew!!!
Cieszę się że i Tobie Wasz slub się podobał - to by dopiero było, gdyby nie! :D

knet4

Czy zna ktoś może jakiś chór/scholę - która byłby wstanie w przyszłym roku zaśpiewać chorał gregoriański na ślubie w okolicach Tarnowa? Msza będzie NOM.

B_Kurowski

Wynająć tych co są na trydenckiej. Ks. Piekarza z uczniami albo kleryków. Taniej wyjdzie jednak to drugie.
Cælum et terra transíbunt, verba autem mea non transíbunt. (Lc 21,33)