Graduał

Zaczęty przez mmmf, 29-05-2009, 11:42:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

mmmf

Witam!
Mam pytanie następujące. W mojej miejscowości będzie odprawiana Msza Trydencka. Ogólnie strukturę mszy już pojąłem, ale mam jeden problem.
W czasie mszy jest śpiewany Graduał i nie wiem jak mam do tego podejść. Skąd mam wziąć melodie do Graduału oraz Alleluja?
Msza będzie o św. Antonim, tekst na ten dzień mam ale nic więcej!

Bartek

#1
Informację o chorale śpiewanym na mszy o św. Antonim Padewskim znajdziesz w Graduale Romanum www.musicasacra.com/pdf/graduale1961.pdf na stronie 514 (PDF s. 560). Brak dla niej części własnych, jest za to odnośnik do mszy ,,In medio Ecclesiae" (błąd w odsyłaczu: powinna być strona [38], nie [28]) tj. komunału - czyli części wspólnych - na święta Doktorów Kościoła.

Otwierasz więc Graduale Romanum na stronie [38] (PDF s. 764) i stamtąd bierzesz kolejne propria do mszy.

Uwaga: zaraz po Graduale śpiewasz Alleluja ,,Amavit eum Dominus" i żadne inne! Drugie Alleluja (,,Justus germinabit") przeznaczone jest na Okres Wielkanocny, stosuje się je więc tylko w mszach odprawianych do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, w układzie: najpierw Alleluja ,,Amavit eum Dominus", potem Alleluja ,,Justus germinabit" - Graduał wówczas się pomija).


mmmf

Witam!
Już wcześniej przed przeczytaniem tej odpowiedzi wszystko znalazłem.
Niemniej ta wypowiedź całkowicie rozwiała moje wątpliwości i utwierdziła  we właściwym wyborze.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.