Rok kapłański Modlitwa za kapłanów 1936r.

Zaczęty przez Jantek_gall, 01-07-2009, 21:03:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jantek_gall

O Jezu! ukochany Oblubieńcze duszy mojej, jakże gorąco pragnę, abyś dotknął skuteczną łaską Twoją serca namaszczonych sług Twoich! Powiedz jakiej ofiary za nich żądasz odemnie, a gotów Ci ją jestem złożyć w każdej chwili! Dziś ofiaruję Ci za nich wszystką Przenajśw. Krew Twoją, wylaną podczas modlitwy Twej, w Ogrójcu i przez cały czas męki, aż do śmierci Twojej. Ofiaruję Ci za nich, o Słowo Wcielone, Jezu mój, miłość Twoją najtkliwszą ku Matce Twojej i wzajemną jej miłość ku Tobie wraz ze wszystkiemi zasługami i przywilejami Tej Przeczystej Dziewicy.
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję za kapłanów, sług Ołtarza Twojego, piastunów Jednorodzonego Syna Twego, krew wszystkich Męczenników, połączoną z zasługami Krwi Bożego Słowa Twego, co się Ciałem stało. Ofiaruję Ci za nich, wszystkie słowa i czyny świętych Apostołów Twoich wraz z zasługami Krwi Syna Twojego. Ofiaruję naukę, pracę, gorliwość świętych Ojców i Doktorów Kościoła; ofiaruję czuwanie, pokutę, walkę z pokusami wszystkich św. Pustelników; ofiaruję łzy, pragnienia, modlitwy, Uczynki pobożne świętych Wyznawców; ofiaruję czystość i niewinność świętych Dziewic; w ogólności wszystkie zasługi i podobające się Tobie uczynki wszystkich sprawiedliwych; pokorę, posłuszeństwo, bratnią miłość wszelkie cnoty wybranych Twoich, wszystko i zawsze łącząc z nieocenioną zasługą przelanej Krwi Jezusa, Zbawiciela naszego. Amen.

za: Kwiat Eucharystyczny 1936r.