Spiewnik dla poczatkujacego organisty

Zaczęty przez Marysiek, 16-02-2010, 17:26:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marysiek

Witam wszystkich:)
Tak sie zdarzylo, ze ni z tad ni zowad skonczylam jako glowna (i jednyna) organistka w polskim kosciele w Cardiff! Studiuje tu dyrygenture choralna a moim glownym instrumentem sa skrzypce! Na pianinie grac umiem, ale wirtuozka nie jestem niestety. Czy ktos moze mi poradzic jaki spiewnik zakupic??? zalezy mi na opracowaniach piesni i dialogach mszalnych..najlepiej, zeby to opracowanie bylo bez pedalu, bo jak sie gra takie opracowanie z pedalem bez pedalu, to harmonicznie jest troche puste....Prosze o POMOC!!!!

macius2527

tylko witold zalewki towarzysenie organowe lub komplet spiewnika wawelskiego na wszystkie okresy

lowelas51

Polwcam jak poprzednik: Śpiewnik z harmonizacją Witolda Zalewskiego, wszystkie części Wawelskiego oraz Śpiewajmy Bogu z harmonizacją Feliksa Rączkowskiego, niektórzy chwalą sobie Chorał Śląski i Chorał Opolski.

Zan

Z tego co wiem Chorał opolski i Śląski ma bardzo nieprzystęne tonacje. Natomiast w Śpiewniku Wawelskim podobno strasznie są pozmieniane słowa. Jednak Śpiewajmy Bogu prof. Rączkowskiego i Śpiewnik Pieśni Kościelnych Witolda Zalewskiego są cenione jeśli chodzi o harmonizację. Co do śpiewnika, który zawiera prymki najlepszy jest Siedlecki wydanie 1987, 1990 i 1994. W sklepach ich nie znajdziesz, ale zawsze możesz zajrzeć na Allegro.pl  ;)