Autor Wątek: Narodziła nam się  (Przeczytany 1921 razy)

marian7

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Wiadomości: 726
    • Zobacz profil
    • Email
Narodziła nam się
« dnia: 12-11-2009, 20:13:29 »
Narodziła nam się * Z przeczystej Dziewicy, * Śliczna dziecina, * Na powietrzu krzyki, * Niebieskie muzyki, * Dziwna nowina!
W Betleem miasteczku, * W podłej stajence, * Na gołem sianeczku * Ciało najświętsze, * Leży uwinione, * Nieograniczone * Niebieskie dziecię.

Jasność z nieba leci, * W powietrzu się świeci, * Nad Betleemem, * Pasterze drętwieją, * Od strachu blednieją, * Widząc rzecz dziwną.
Anioł do nich spieszy * I oznajmuje, * Że się nam narodził * Ten co panuje, Który z Majestatem * Niebem, ziemią światem * Mądrze kieruje.

Wół, osioł swojego * Nowo zrodzonego * Stwórcę poznali, * Przed nim uklękują, * Jemu adorują * Usługowali.
Parą zagrzewają * Klęcząc nad żłobem * Litość pokazują. * Przed samym Bogiem * Który się zmiłował, * By Ojca pojednał Z ludzkim narodem.

Mędrcy przyjeżdżają, Dary oddawają * Witają Pana, * Skarby otwierają, * Nisko upadają * Na swe kolana.
Witaj pożądany * Nasz Zbawicielu, Z dawna obiecany, * Pocieszycielu * Ty nas masz wybawić, * I w niebie postawić * Niebieski królu.

Niebieskie pokoje, * Wspaniałości swoje * Wdzięczne usługi; * Opuścił dla człeka, * Spuścił się z wysoka, * Za grzechów długi.
Dla grzechu Adama * Pierworodnego, * Oraz dla przestępstwa * Uczynkowego, * Wybaw nas od złości, * Od piekła srogości * Zasłużonego.

Śpiewnik dla ludu katolickiego oraz książka do nabożeństwa.
Gillar i Hoffmann Bytom G. - Ś. Nakładem i czcionkami "KATOLIKA" 1908