I Komunia w małej parafii

Zaczęty przez ania_p, 13-05-2010, 21:07:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

ania_p

Witam
nie jestem organistą ani katechetką, pomagam po prostu księdzu proboszczowi w małej parafii w przygotowaniu-próbach do uroczystości I komunii św. Mamy organistkę ale dojezdną, która nie może poświęcić zbyt wiele czasu na próby z dziećmi(dzieci jest tylko 17), no i nie mamy organów tylko takie pseudo-coś udające organy :-[ Ja śpiewaczką ani znawczynią muzyki nie jestem. więc mamy problem z "osłuchaniem" dzieci z pieśniami, których dzieci nie znają, dlatego proszę o pomoc.
Jeśli gdzieś Państwo mają może pliki mp3 z pieśniami: "Przez chrztu św.", "Bóg jest miłością" oraz "Gdy idziemy poprzez świat" i mogliby moglibyście mi je podesłać byłabym bardzo wdzięczna. Ja te pliki wyślę rodzicom dzieci, dzieciaki się osłuchają ze słowami i melodią i będzie nam już łatwiej ćwiczyć na próbach. Z góry bardzo dziękuję. (mój adres jest w moim profilu)

Może jeszcze napiszę jakie pieśni przewidziane są na uroczystość (Komunia 6 czerwca):
Wejście:      Kiedyś o Jezu
Pokropienie: Przez chrztu św.
Ofiarowanie: Wszystko Tobie oddać pragnę
Komunia: O mój Jezu w Hostii skryty
             Panie dobry jak chleb
             Bóg jest miłością
Uwielbienie: Niech będzie chwała i cześć...
Wyjście: Gdy idziemy poprzez świat

Jantek_gall

wiem że to nie na to forum ale polecam w tym względzie stronkę Księdza Antoniego Kuczaja gdzie jest ok 300 mp3 z piosenkami religijnymi również na pierwszą komunię:
http://casimir.kuczaj.free.fr/Polski/piosenki1/index.htm

marcin.juraha

#2
Przede wszystkim pieśni (nawet na I Komunię świętą!) powinny być dobrane pod kątem formularza Mszy danej niedzieli. Czy zatem I Komunia święta wypadnie w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego czy Zesłania Ducha Świętego, to - odpowiednio - należy dobrać pieśni o Wniebowstąpieniu Pańskim czy o Duchu Świętym.
W opisanym przez Panią przypadku I Komunia święta dzieci wypadnie w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, więc pod tym kątem należy dobrać pieśni.

Pozdrawiam.

ania_p

#3
Uroczystość Trójcy Świętej przypada 30 maja w tym roku, 6 czerwca to już okres zwykły(kolor ornatu -zielony), czytania z niedzieli są czytaniami czytanym najczęściej podczas pogrzebu dziecka(wskrzeszenie młodzieńca z Nain).
Gdyby nawet była to uroczystość Trójcy świętej to mam pieśń "Przez chrztu św." którą śpiewa się w czasie tej uroczystości.

marcin.juraha

Tak, tak... zwracam honor. Teraz spojrzałem do kalendarza i rzeczywiście 6 czerwca to już X Niedziela Zwykła :). W związku z tym na tę okoliczność proponowałbym:
Wejście: Kto się w opiekę odda
Przygotowanie darów: Kiedyś, o Jezu lub wspomniane Wszystko Tobie oddać pragnę
Komunia: Jezu drogi, Tyś miłością, Pójdźcie błogosławić Pana, Duszo Chrystusowa
Uwielbienie: Dziękujemy Ci, Ojcze nasz lub Panie mój, cóż Ci oddać mogę?
Wyjście: My chcemy Boga lub Błogosław, Panie nas lub Niech żyje Jezus lub Pobłogosław, Jezu drogi

Pozdrawiam i przepraszam za wprowadzenie w błąd.

ania_p

A może znajdzie Pan jakieś mp3 o które prosiłam? Może ma Pan własne, swoje nagrane? Chętnie skorzystam i będę wdzięczna :)
Dzieci  pieśni już się uczą,a pieśni które Pan podał jak dla mnie są w porządku jednak poza Pobłogosław Jezu drogi czy Wszystko Tobie oddać pragnę musiałyby się zupełnie od nowa uczyć, bo tych, które Pan podał już wogóle nie znają, parafia nie jest rozśpiewana, a jak już coś śpiewa to i tak w kółko to samo. Nowości, które ja wprowadziłam już dają mi się we znaki bo nie ma mi kto za bardzo pomóc w ich nauce, a już zupełne nowości, o których Pan pisze nie wchodzą w grę. No chyba że mieszka Pan koło Wrocławia i pouczy Pan dzieciaczki razem ze mną ;D, zapraszam :)

marcin.juraha

Niestety nie posiadam żadnych nagrań, ale takie można znaleźć w Internecie, chociażby na YouTube. Dziękuję za zaproszenie do wspólnej nauki śpiewu, ale ze względu na zbyt daleką odległość nie jest to możliwe :(.

Pozdrawiam.