Autor Wątek: szukam Sanctus [nuty]  (Przeczytany 3834 razy)

aqwqa

• Czeladnik
  • *
    • Email
szukam Sanctus [nuty]
« dnia: 27-07-2010, 16:13:27 »
witam
Szukam nut do http://www.youtube.com/watch?v=nHFInKeDb_s
Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Jantek_gall

• Aktywista
  • Laudate.pl Dzieło Świętej Królowej Jadwigi
    • Laudate.pl Dzieło Św. Królowej Jadwigi
Odp: szukam Sanctus [nuty]
« Odpowiedź #1 dnia: 27-07-2010, 16:56:41 »
 ;)Radzę poszukać na giszowcu. niedawno miałem okazję posłuchać takowego ustrojstwa razem z Baranku Boży rodem z "Ulicy sezamkowej" i byłem zniesmaczony >:(
Ante Deum stantes ne sitis mente vagantes, si cor non orat, in vanum lingua laborat.

lowelas51

• Czeladnik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 28-07-2010, 13:01:24 »
Wysłałem Ci plik w formacie PDF na adres [email protected] , tam są nutki do Sanctus.
« Ostatnia zmiana: 28-07-2010, 13:08:46 wysłana przez lowelas51 »

Bartek

• Majster
« Odpowiedź #3 dnia: 28-07-2010, 21:25:51 »
"Muzycy, komponując nowe melodie, muszą brać pod uwagę zarówno narodową tradycję, jak i prawa rządzące muzyką sakralną. (...) Kompozytorzy opracowując nowe dzieła, niech utrzymują łączność z tradycją, która w utworach dla kultu Bożego przekazała Kościołowi prawdziwe skarby. Niech zgłębiają dawną muzykę, jej rodzaje i właściwości; uwzględniając równocześnie nowe przepisy i wymogi świętej Liturgii tak, by nowe formy niejako organicznie wyrastały z form już istniejących, a nowe dzieła stały się nowym dorobkiem w skarbcu muzyki Kościoła równie cennym jak dawne."

To z instrukcji "Musicam Sacram".

No więc kończy się prefacja, kapłan uprzedza, że zaraz włączymy się w śpiew sześcioskrzydłych Serafinów przed Majestatem Trzykroć-Świętego Boga, którzy (Iz 6,3) ze czci nawet oczy sobie zasłaniają, a tu... wcina się gostek z jakąś pościelówą :/

aqwqa

• Czeladnik
  • *
    • Email
« Odpowiedź #4 dnia: 30-07-2010, 17:48:17 »
Chyba nie myślisz, że ja to zamierzam grać na mszy. To jest chyba naturalne. Skonczyłem amuz na wydziale muzyki sakralnej i było by byardzo dziwny gdybym nawet pomyślał, żeby coś takiego zagrać. Po prostu potrzebuję te nutki.

Bartek

• Majster
« Odpowiedź #5 dnia: 31-07-2010, 14:55:41 »
Dzięki. To Twoje zastrzeżenie było niezbędne. Czytają nas również osoby niewyrobione, niewykształcone.

mitokar

• Robotnik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 13-08-2010, 11:00:25 »
Czytają nas również osoby niewyrobione, niewykształcone.

Ta uwaga jest nie na miejscu!!!

knrdsk1

• Główny Moderator
  • Przodownik pracy
    • SŚT
    • Email
« Odpowiedź #7 dnia: 15-08-2010, 22:46:24 »
Nie widzę w tej uwadze niczego niestosownego. To prawda że mogą trafić - i trafiają - tutaj także początkujący organiści, szukający inspiracji do grania w czasie Liturgii. To zastrzeżenie oraz wcześniejszy wpis Bartka są potrzebne. Liturgia jest czynnością świętą, nie chałturą! Należy zawsze starać się o jak najlepsze spiew i muzykę w czasie Liturgii! A do tego potrzebna jest także znajomość przepisów dot. muzyki liturgicznej.

Zan

• Robotnik
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: 09-10-2010, 17:17:03 »
też mógłbym dostać nuty ? nie na emaila tylko w załączniku nie na mszę