szukam Sanctus [nuty]

Zaczęty przez aqwqa, 27-07-2010, 16:13:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

aqwqa

witam
Szukam nut do http://www.youtube.com/watch?v=nHFInKeDb_s
Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Jantek_gall

 ;)Radzę poszukać na giszowcu. niedawno miałem okazję posłuchać takowego ustrojstwa razem z Baranku Boży rodem z "Ulicy sezamkowej" i byłem zniesmaczony >:(

lowelas51

#2
Wysłałem Ci plik w formacie PDF na adres aqwqa@interia.pl , tam są nutki do Sanctus.

Bartek

"Muzycy, komponując nowe melodie, muszą brać pod uwagę zarówno narodową tradycję, jak i prawa rządzące muzyką sakralną. (...) Kompozytorzy opracowując nowe dzieła, niech utrzymują łączność z tradycją, która w utworach dla kultu Bożego przekazała Kościołowi prawdziwe skarby. Niech zgłębiają dawną muzykę, jej rodzaje i właściwości; uwzględniając równocześnie nowe przepisy i wymogi świętej Liturgii tak, by nowe formy niejako organicznie wyrastały z form już istniejących, a nowe dzieła stały się nowym dorobkiem w skarbcu muzyki Kościoła równie cennym jak dawne."

To z instrukcji "Musicam Sacram".

No więc kończy się prefacja, kapłan uprzedza, że zaraz włączymy się w śpiew sześcioskrzydłych Serafinów przed Majestatem Trzykroć-Świętego Boga, którzy (Iz 6,3) ze czci nawet oczy sobie zasłaniają, a tu... wcina się gostek z jakąś pościelówą :/

aqwqa

Chyba nie myślisz, że ja to zamierzam grać na mszy. To jest chyba naturalne. Skonczyłem amuz na wydziale muzyki sakralnej i było by byardzo dziwny gdybym nawet pomyślał, żeby coś takiego zagrać. Po prostu potrzebuję te nutki.

Bartek

Dzięki. To Twoje zastrzeżenie było niezbędne. Czytają nas również osoby niewyrobione, niewykształcone.

mitokar

Czytają nas również osoby niewyrobione, niewykształcone.


Ta uwaga jest nie na miejscu!!!

knrdsk1

Nie widzę w tej uwadze niczego niestosownego. To prawda że mogą trafić - i trafiają - tutaj także początkujący organiści, szukający inspiracji do grania w czasie Liturgii. To zastrzeżenie oraz wcześniejszy wpis Bartka są potrzebne. Liturgia jest czynnością świętą, nie chałturą! Należy zawsze starać się o jak najlepsze spiew i muzykę w czasie Liturgii! A do tego potrzebna jest także znajomość przepisów dot. muzyki liturgicznej.

Zan

też mógłbym dostać nuty ? nie na emaila tylko w załączniku nie na mszę