Prośba o pomoc- św Andrzej

Zaczęty przez ssstokrotkaaa, 07-06-2012, 18:20:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

ssstokrotkaaa

Spory czas temu dostałam nuty dwóch pieśni, gdyż kościół jest pod wezwaniem św Andrzeja Apostoła (podobno jakiś ksiądz ''z góry'' wysyłał je do wszystkich parafii o takim wezwaniu). Niestety nie wiem co się stało z tekstem do nich i nie potrafię ich zidentyfikować. Czy ktoś może pomóc? Zamieszczam zdjęcia nut

http://imgur.com/YNw22

http://imgur.com/V1XgW

mm1999

Chyba linki nie działają...

ssstokrotkaaa

jest chyba jakaś przerwa techniczna na stronie więc spróbuję jeszcze raz w załączniku



zolwikolew

Trochę dawny ten detektywistyczny wątek, nie ma jednak żadnego śladu powodzenia w poszukiwaniach, a ja się właśnie doprosiłem wreszcie o tekst jednej z tych pieśni od kolegi, bo mój "Śpiewnik nowych pieśni..." ks.M.ŻukaSDB niedawno się chodzić nauczył i mię opuścił ???



1.Święty Andrzeju, miłośniku krzyża,
słów chrystusowych mocą zapalony,
zastawiasz sieci, by z Mistrzem podążać
tam, gdzie słów prawdy czekał lud stęskniony.


REF.:Do serca swego przytuliłeś Krzyż,
jak kiedyś Chrystus i Zbawiciel nasz.
Ciesz się Kościele Chrystusowy, ciesz,
bo cię ozdobił krwi męczeńskiej blask.


2.Ty nad jezjorem usłyszałeś słowa,
które głęboko wpadły w Twoje serce.
Sam Chrystus Ciebie w grono swe powołał,
by drzewo Krzyża dotknęły Twe ręce.


REF.:Do serca...


słowa ks.Michał Winiarz SDB
W powyżej wspomnianym śpiewniku jest również podana melodia ks. Winiarza inna od tej z załącznika.
Jeśli jest potrzebna, to spróbuję znów namówić kolegę do współpracy i przepiszę w wolnym czasie.
Pozdrawiam :)
Bardzo proszę mi nie "panować". Mariusz sum

ssstokrotkaaa

Dziękuję bardzo za zainteresowanie się :) jeśli dobrze kojarzę to natrafiłam na melodię o której Pan wspomina. Jest trudniejsza od tej, którą zamieściłam, ma chyba troszkę chromatyki. Tak więc uczyłam w parafii tej ''mojej'' wersji melodii, całkiem się przyjęła. Interesują mnie melodie do wszelkich pieśni/nabożeństw do św. Andrzeja, tak więc liczę, że jakaś dobra duszyczka z parafii o takim wezwaniu kiedyś się odezwie do mnie i nawiążemy parafialną współpracę ;)

zolwikolew

To wszystko pięknie, ale
Cytat: ssstokrotkaaa w 23-02-2013, 23:18:11...o której Pan...
:(
A tak bardzo proszę w podpisie:
Bardzo proszę mi nie "panować". Mariusz sum