prof. Stanisław Koszowski organista

Zaczęty przez lofofora, 13-10-2013, 14:11:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

lofofora

Witam czy ktos wiecej wie o tym kompozytorze ja wyczytałem ze to jeden z pierwszych organistów w polsce ale mało informacji jest na ten temat .  czytałem z 2 prace ale to tylko powierzchowne . Pytam sie bo jestem w posiadaniu kilku  rekopisów jego , jak ktos zainteresowany moge przesłac skany . Czy warto pozbywac sie  tego?

zolwikolew

#1
http://users.dominikanie.pl/~wkapec/dokumenty/muzyka/Dzialalnosc%20Muzyczna%20Stanislawa%20Koszowskiego.pdf
tu parę słów jest na temat p. Koszowskiego. Ale, że był jednym z pierwszych organistów w Polsce? :o
Muzyka w Liturgii- kwartalnik wydawany przez lubelskie wydawnictwo Polihymnia poświęcił temu kompozytorowi jeden z numerów (nr1[38] 2006 konkretnie).
Zamiast zatem się pozbywać owych rękopisów raczej warto byłoby się z owym wydawnictwem skontaktować w tej sprawie. Może opracują i wydadzą?
Bardzo proszę mi nie "panować". Mariusz sum

lofofora

#2
dzieki za podpowiedz :)   , czyli mało znany   jak wielu :) , myslalem ze jakis rarytas mam :)

zolwikolew

Zupełnie możliwe, że Kolega posiada rarytas-wiele rękopisów zaginęło z uwagi na burzliwą historię, może być, że posiada Kolega jedyny ocalały egzemplarz! Nie znaczy to jednak możliwości zarobienia gór złota.
Bardzo proszę mi nie "panować". Mariusz sum

lofofora

moze tak :) , jak ktos chetny moge fotki porobic i wstawic komus moze sie przydac :)

pierwszy rekopis to Nawiedzenie  -  dedykowane Kadynałowi dr Wyszynskiemu Prymasowi Polski