NMP Lubecka: Najświętsza Panno Lubecka

Zaczęty przez Hrabia Radwan, 17-10-2013, 18:11:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hrabia Radwan

1. Najświętsza Panno Lubecka,
Idą do ciebie ludzie z precka.
Tyś Panienko Marya,
Bądźże pozdrowiona, łaskiś napełniona,
Tyś Panienko Lubecka.

2. W gnojuś się zjawiła, coś ty piękna była, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

3. Kiedy gnój wozili, na wóz cię włożyli, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

4. Nakładli go na furę, ty w nim brałaś górę, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

5. Chcieli znim wyjechać, tyś im nie chciała dać, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

6. Cztery konie stały, ruszyć mnie nie mógły, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

7. Uradzili sobie, gdy stali przy wozie, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

8. Dziewka na wóz wlazła, i gnój zerzucała, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

9. Widły obróciła, ciebie ugodziła, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

10. Za złeś jéj nie miała, bo nie rada chciała, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

11. A twój obrazeczek zabrzmiał jak dzwoneczek, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

12. A kiedy cię nadli, wydać cię nie chcieli, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

13. Wydajcież mnie kędy, niechże słynę wszędy, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

14. Zasłużyłaś ci to, boś cierpiała długo, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

15. Niechże mnie wychwalają, ci którzy mnie znają, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

16. Których ja uzdrowię, we wszystkim pomogę, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

17. Oco mnie kto prosi, a do mnie się głosi, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

18. Jać mu dospomogę, w tych rzeczach co mogę, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

19. Gdy już bardzo zgrzeszy, a we mnie się cieszy, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.

20. Teraz ci dziękuję, za tak krótką chwilę, * Tyś Panienko Marya, Bądźże pozdrowiona etc.


za: Trzy pieśni o W Niebowzięciu Najświętszej Panny Maryi, Mikołów 1861.