Poszukuję pieśni o Janie Pawle II! Pilne!

Zaczęty przez kietad, 09-03-2009, 18:39:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

kietad

Od kilku miesięcy wprowadzono w parafii Msze Św. o rychłą beatyfikację J.Pawła II . W związku z powyższym poszukuję pieśni ( wraz z nutami) o Janie Pawle II  lub śpiewników. Dziękuję!

Tomek Torquemada


tomas_wawa

Nie rozumiem w ogóle sensu modlitw czy mszy o beatyfikację. Jaki to ma sens? Może lepiej byłoby pomodlić się w Wielkim Poście o nawrócenie grzeszników... Obserwując niezdrowy kult Jana Pawła II w Polsce, odnoszę wrażenie, że to postać dla niektórych ważniejsza od Pana Boga. W jednym z kościołów odmawiane są podczas mszy specjalne modły o beatyfikację Jana Pawła II (po komunii) a przy jego portrecie pali się wieczna lampka jak przy tabernakulum. Widząc takie szopki utwierdzam się w przekonaniu, że ta beatyfikacja byłaby wręcz szkodliwa w realiach naszego kraju.

kietad

#3
Z całą powagą oświadczam, że nie żartuję! Dodam tylko, że nie jest to mój pomysł ani wymysł!

Tomek Torquemada

Cytat: kietad w 11-03-2009, 10:58:35
Z całą powagą oświadczam, że nie żartuję! Dodam tylko, że nie jest to mój pomysł ani wymysł!
To ja z całą powagą informuję, że podczas mszy można śpiewać tylko pieśni dopuszczone do użytku liturgicznego przez kompetentną władzę kościelną. Pieśni o Janie Pawle II mogą tylko zaszkodzić beatyfikacji, gdyż byłyby przejawem nielegalnego obecnie kultu publicznego.

tomas_wawa

Panie Tomaszu, tych nielegalnych form kultu funkcjonuje już mnóstwo. To prawdziwa plaga >:( , wobec której władze kościelne nic nie robią. Pomijam już fakt, iż niektórzy księża podczas homilii nawijają naokrągło wyłącznie o zmarłym papieżu, rozstrząsając szczegóły z życiorysu, czy rozrabniając się nad każdym wypowiedzianym przez niego zdaniem (szkoda, że równie szczegółowo nie analizują tekstu biblijnego). Ale to jeszcze nic. Są parafie, w których regularnie odmawia się litanie do Jana Pawła II. W sumie funkcjonują trzy ich wersje ;D, z których każda jedna jest lepsza od drugiej. Oczywiście nie sposób dojść, kto jest "natchnionym autorem" tych grafomańskich wezwań litanijnych, jednakże proboszczowie parafii przyzwalający na takie praktyki ewidentnie nie nadają się do pełnienia swojej funkcji. Hierarchiczność Kościoła, która ma niby zapewniać m.in. prawowierne sprawowanie kultu ewidentnie się nie sprawdza. Biskupi albo nie wiedzą, albo nie chcą wiedzieć, co się wyprawia. W ten sposób wygląda to tak, jak wygląda.

Tomek Torquemada

Cytat: tomas_wawa w 11-03-2009, 17:00:12
Ale to jeszcze nic. Są parafie, w których regularnie odmawia się litanie do Jana Pawła II. W sumie funkcjonują trzy ich wersje ;D, z których każda jedna jest lepsza od drugiej.
O cholera, jest gorzej niż myślałem. Już zetknąłem się z jedną taką litanią, której autorstwo bezczelnie wciskano kardynałowi Ratzingerowi, ale nie myślałem, że w kościołach to grafomaństwo jest używane...

O czymś takim należy zgłaszać postulatorowi procesu beatyfikacyjnego.

tomas_wawa

Tego zjawiska niestety w porę nie okiełznano, podobnie jak kultu amsterdamskiej zjawy, która nazwała się "Panią wszystkich narodów, która kiedyś była Maryją" (jakże to brzmi :-\ - reinkarnacja?) Zjawa ta dopominała się kolejnych dogmatów ku swej czci, co miałoby ludziom zapewnić zbawienie (jakby tego nie zapewniała męka i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie). Z przerażeniem przeczytałem, że długo zabraniany kult owej zjawy przez biskupów diecezjalnych Amsterdamu został... zatwierdzony przez Watykan jeszcze za pontyfikatu Jana Pawła II. Jak poczytałem sobie treść tych "objawień" oraz ich okoliczności, nikt nie zmusi mnie do przyjmowania za aksjomat już żadnych objawień.

Kinga

"Szukałem Was, teraz wy, do mnie przychodzicie" a G C F C F E

Nie lękajcie się, ja jestem z Wami, DGA DGA
Nie lękajcie się, ja jestem z wami. h fis G e C A

knrdsk1

Bracie Hieronimie! Podajcież mi tę żagiew! >:(

Zastanawiam się na poważnie, czyby nie banować za zamieszczanie chwytów gitarowych do piosneczek.

I dlaczego ktoś zamieścił chwyty do "Pieski małe dwa" do innego tekstu?! :o

rekamil97

Obecnie przez kościół została zaakceptowana i dopuszczona litania do bł. Jana Pawła II. Dość szybko się rozprzestrzeniła, ostatnio na październikowej adoracji sam ją grałem.
Pojawiła ona się w Siedleckim 2011

http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=37043&s=opoka

Tutaj tekst